Raport SportoweFakty.pl: Jedna wygrana w czterech meczach - fatalny bilans premierowych gier Polaków

Maciej Wojs
Maciej Wojs
ME 2014Serbia - Polska 20:19 (13:9) Nasze zestawienie zamyka potyczka polskiej drużyny z reprezentacją Serbii podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy w Danii. Podobnie jak i na poprzednim czempionacie Starego Kontynentu, starcie z bałkańskim zespołem kompletnie nie wyszło naszym zawodnikom.

Po słabym starcie i serii strat oraz niewykorzystanych szans w ataku, biało-czerwoni przegrywali do przerwy 9:13. Losy spotkania całkowicie mógł odmienić początek drugiej części meczu, który Polacy wygrali 5:0 i w 34. minucie prowadzili już 14:13. Niestety, w końcówce spotkania nasi gracze pozwolili Serbom przejąć inicjatywę i ostatecznie przegraliśmy 19:20, w ostatnich sekundach marnując akcję mogącą dać nam remis.

Porażka z Serbami w Danii była jednak początkiem dobrego turnieju naszej kadry. Polacy zeszłoroczne mistrzostwa zakończyli na wysokim 6. miejscu, po starciu z bałkańską drużyną w kolejnych dwóch meczach spisując się o wiele lepiej. Na podobną przemianę czekamy w nadchodzących spotkaniach MŚ 2015 w Katarze. Pierwszą okazją na odwrócenie złej karty będzie niedzielny mecz z Argentyną.

Czy mecz z Niemcami był tylko wypadkiem przy pracy?