Raport SportoweFakty.pl: Jedna wygrana w czterech meczach - fatalny bilans premierowych gier Polaków

Maciej Wojs
Maciej Wojs
MŚ 2013Polska - Białoruś 24:22 (14:9) Z nowym szkoleniowcem, nieco przebudowanym składem i tymi samymi ambicjami przystąpili do Mistrzostw Świata 2013 w Hiszpanii polscy szczypiorniści. Bogdana Wentę na stanowisku trenera zastąpił Michael Biegler, z gry w kadrze zrezygnował Grzegorz Tkaczyk, a w drużynie zabrakło miejsca dla Mariusza Jurasika oraz początkowo Marcina Lijewskiego.

Mimo tego biało-czerwoni występy w fazie grupowej hiszpańskiego turnieju rozpoczęli dość przyzwoicie. Po trzydziestu minutach premierowego spotkania przeciwko reprezentacji Białorusi Polacy prowadzili 14:9 i wszystko wskazywało, że są na bardzo dobrej drodze do pewnego zwycięstwa. Co więcej, w 44. minucie po bramce Krzysztofa Lijewskiego wygrywaliśmy 21:13 i tylko nagły kataklizm mógł odmienić losy rywalizacji.

Białorusini w ostatnim kwadransie rzucili się jednak w szaleńczą pogoń i w 53. minucie przegrywali już tylko 20:23. Świetnie bronił Vitali Charapenka, nie do zatrzymania był Siarhei Rutenka i nasi rywale kilkukrotnie stanęli przed szansą zmniejszenia strat do dwóch trafień. Ostatecznie Polacy wygrali jednak 24:22, choć w końcówce przeciwnicy napędzili im sporo strachu.

Czy mecz z Niemcami był tylko wypadkiem przy pracy?