Zostały tylko trzy sekundy. Chrobry wyszarpał wygraną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KGHM Chrobry Głogów / Artur Starczewski / Na zdjęciu: Witalij Nat z drużyną

W Głogowie pachniało remisem w regulaminowym czasie gry i wydawało się, że spotkanie zakończy się na siódmym metrze. Na trzy sekundy przed końcem zwycięską bramkę dla Chrobrego rzucił jednak Paweł Paterek i kaliszanie wrócą do siebie z niczym.

KGHM Chrobry Głogów po bolesnej lekcji piłki ręcznej od Orlen Wisły Płock miał coś do udowodnienia i za wszelką cenę chciał zapisać w sobotę na swoim koncie komplet punktów. Tę mobilizację dało się zauważyć na parkiecie i pierwsze dziesięć minut starcia przebiegło pod dyktando gospodarzy.

Energa MKS Kalisz zaczęła się jednak rozpędzać i trzybramkowa przewaga miejscowych szybko stopniała (6:6 w 14'). Od tego momentu oglądaliśmy w Głogowie bardzo zaciętą walkę bramka za bramkę.

Do czasu, gdyż ekipa Witalija Nata w końcówce pierwszej połowy zablokowała się w ataku i nie była w stanie sfinalizować żadnej akcji. Drużyna gości zagrała z kolei koncertowo, notując sześć celnych trafień z rzędu. Trzy ostatnie należały do jednego z najskuteczniejszych graczy spotkania - Łukasza Kucharzyka.

W drugiej części pojedynku Energa MKS Kalisz szanowała wypracowany do przerwy dystans i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wygrywała różnicą trzech bramek (24:27 w 57'), ale... nie oznaczało to wcale końca emocji w tym meczu.

Wydawało się, że kaliszanie rozegrają ten czas mądrze i dowiozą prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziów, ale Chrobry zaliczył piorunujący finisz i z pomocą Rafała Stachery odwrócił losy meczu. Na trzy sekundy przed końcem bramkę na wagę trzech punktów zdobył Rafał Paterek.