Raport SportoweFakty.pl: Jedna wygrana w czterech meczach - fatalny bilans premierowych gier Polaków

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Turniej kwalifikacyjny do IO Londyn 2012Polska - Algieria 28:27 (13:15) Kolejnym turniejem, w którym polscy szczypiorniści wzięli udział były zmagania w hiszpańskim Alicante w kwietniu 2012 roku. Choć impreza ta nie miała rangi mistrzowskiej, to była eliminacjami do nadchodzących igrzysk olimpijskich w Londynie. Oprócz Polaków i Hiszpanów udział w turnieju wzięli Serbowie i Algierczycy, którzy to byli pierwszym rywalem biało-czerwonych.

Nasza drużyna starcie rozpoczęła dobrze, w 9. minucie wychodząc na prowadzenie 5:2. Potem jednak wysoka oraz agresywna obrona rywali dała się nam porządnie we znaki i po pierwszej połowie to rywale wygrywali 15:13. Podobnie jak w przypadku meczu ze Słowacją w Szwecji, Polacy po przerwie przejęli inicjatywę i na kilka minut przed końcem meczu wygrywali 28:22. W ciągu trzech ostatnich minut rywale zdobyli jednak pięć bramek pod rząd i polscy kibice do końcowej syreny musieli drżeć o korzystny wynik...

Biało-czerwoni Algierię pokonali 28:27, a co działo się w kolejnych dwóch meczach nie trzeba nikomu przypominać. Z Alicante Polacy wrócili załamani, a do dymisji wkrótce podał się trener Wenta.

Czy mecz z Niemcami był tylko wypadkiem przy pracy?