Raport SportoweFakty.pl: Jedna wygrana w czterech meczach - fatalny bilans premierowych gier Polaków

Maciej Wojs
Maciej Wojs
ME 2012: Polska - Serbia 18:22 (7:11) Podczas losowania fazy grupowej mistrzostw Europy w 2012 roku, polscy szczypiorniści nie mieli szczęścia. Biało-czerwoni na swojej drodze trafili na gospodarzy, Serbów, typowanych do medalu Duńczyków oraz przeciętnych, ale nieprzewidywalnych Słowaków. Co więcej, nasza drużyna zmagania rozpocząć miała już w meczu otwarcia turnieju, mierząc się z Serbami oraz rzeszą kibiców zgromadzonych w hali Pionir.

Tamto spotkanie całkowicie nie wyszło polskiej ekipie. Biało-czerwoni na mistrzostwa pojechali bez kontuzjowanych Sławomira Szmala i Tomasza Rosińskiego, dodatkowo w trakcie meczu drobnego urazu nabawił się Krzysztof Lijewski. Po dziesięciu minutach gry przegrywaliśmy już 2:5, a przed przerwą nasze straty wzrosły do czterech bramek (7:11). Obraz gry nie uległ zmianie również i w drugiej połowie, w której Serbowie w pewnym momencie prowadzili już 16:8.

Ostatecznie Polacy przegrali tamten mecz 18:22, turniej kończąc zaś dopiero na 9. miejscu. Warto jednak wspomnieć, że od gry w półfinale dzielił nas jednak zaledwie jeden punkt.

Czy mecz z Niemcami był tylko wypadkiem przy pracy?