Zepter KPR Legionowo wywierał presję. Ostrovia trzymała się mocno

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / Na zdjęciu: Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała w trzeciej kolejce Orlen Superligi Zepter KPR Legionowo, ale nie miała wcale łatwej przerwy. Ekipa z Mazowsza postawiła się faworytowi w pierwszej połowie.

Zepter KPR Legionowo nie chce być w tym sezonie jedynie dostarczycielem punktów. Drużyna Michała Prątnickiego pokazała w ostatnich meczach ciekawy handball, ale na pierwszą zdobycz musi cierpliwie poczekać.

Ekipa z Mazowsza udała się w poniedziałek do Ostrowa Wielkopolskiego z zamiarem przełamania się po porażkach z KGHM Chrobrym Głogów i Energą MMTS Kwidzyn. Z kolei Ostrovia szukała "oczek" po przegranej z Industrią Kielce, a także pragnęła się zrehabilitować swoim kibicom za punkt, który im uciekł w rywalizacji z MKS Zagłębiem Lubin.

Nie było miejscowym jednak łatwo, ponieważ w zdobywaniu bramek skutecznie przeszkadzał im Dawid Balcerek, który w pierwszej połowie zaliczył aż jedenaście udanych interwencji. Zepter KPR Legionowo zbudował sobie nawet kilkubramkowy dystans (14:11 w 25'), ale ostatnie minuty tej części spotkania należały do graczy Kima Rasmussena.

Decydujący dla losów meczu okazał się początek drugiej połowy. Ostrovia po trafieniach Kamila Adamskiego oraz Daniela Reznicky'ego wyszła na +4 (20:16 w 34') i przejęła kontrolę nad spotkaniem.

Drużyna z Legionowa nie przestawała naciskać z nadzieją na odwrócenie losów pojedynku, ale Ostrovia trzymała się mocno i nie pozwalała sobie na momenty słabości. Zespół Kima Rasmussena pokazał swą siłę w ofensywie i sięgnął po komplet punktów. Jedną z ozdób tego meczu była bramka Przemysława Urbaniaka, którą można zobaczyć poniżej.