Jak Polacy radzili sobie ze Sborną? Statystyki są zdecydowanie po naszej stronie!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Turniej towarzyski: Polska - Rosja 29:29 (18:17)

Dwa lata później, w grudniu 2011 roku, biało-czerwoni zmierzyli się z rosyjskim zespołem w Gdyni podczas towarzyskiego turnieju. Spotkanie zamykało rywalizację w Trójmieście i było też jednym z przedostatnich sprawdzianów kadry przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy 2012 w Serbii.

Pierwsza połowa meczu rozgrywana była w nieco szalonym tempie i żadna z drużyn nie wypracowała sobie znaczącej przewagi. Po trzydziestu minutach gry biało-czerwoni wygrywali 18:17, po przerwie jednak Rosjanie natychmiast doprowadzili do remisu i do końcowej syreny trwała zacięta walka o zwycięstwo. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 29:29, a najwięcej bramek dla polskiego zespołu zdobył Tomasz Tłuczyński (sześć trafień).

Co ciekawe w tamtym meczu zagraliśmy bez Sławomira Szmala i Marcina Lijewskiego, których z powodu kontuzji zabrakło również podczas mistrzostw w Serbii.