Jak Polacy radzili sobie ze Sborną? Statystyki są zdecydowanie po naszej stronie!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

ME 2014: Polska - Rosja 24:22 (10:14)

Do dwóch ostatnich meczów reprezentacji Polski z Rosją doszło w 2014 roku. Podczas mistrzostw Europy w Danii obie ekipy spotkały się w I fazie turnieju i ich bezpośrednia potyczka decydować miała o awansie do kolejnej rundy. Biało-czerwoni po wcześniejszych porażkach z Serbią i Francją byli pod ścianą, dwubramkowe zwycięstwo nad Rosją miało im jednak dać nie tylko awans, ale również zapewnić dwa punkty w II fazie zmagań.

Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu Polacy wygrali różnicą... dwóch bramek (24:22). Pierwsza połowa nie zwiastowała jednak nic dobrego. W grze naszego zespołu mnożyły się błędy, brakowało nam też skuteczności i w efekcie do szatni zeszliśmy przegrywając 10:14. W drugiej połowie rozegraliśmy jednak kapitalne zawody w obronie i na kilka minut przed końcem meczu mieliśmy już cztery bramki zaliczki.

Turniej kwietniowy: Polska - Rosja 27:21 (15:12)

Trzy miesiące po rywalizacji w Danii biało-czerwoni zmierzyli się z Rosjanami w meczu towarzyskim w ramach Turnieju kwietniowego w Lublinie. Sborna do stolicy Lubelszczyzny zawitała podobnie zresztą jak i polski zespół bez kilku czołowych zawodników. Mecz miał raczej jednostronny przebieg. Polacy szybko wypracowali sobie przewagę i do końca meczu kontrolowali wydarzenia na parkiecie hali Globus. Ostatecznie zwyciężyliśmy 27:21. We wtorek liczymy na podobny rezultat.