Jak Polacy radzili sobie ze Sborną? Statystyki są zdecydowanie po naszej stronie!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

MŚ 2009: Rosja - Polska 22:24 (14:11)

Pół roku po spotkaniu w Pekinie polscy szczypiorniści stanęli w szranki z Rosjanami na mistrzostwach świata w Chorwacji. Dla obu zespołów był to dopiero drugi mecz turnieju, wszyscy mieli jednak świadomość jak istotne było to starcie. Polacy ponownie źle weszli w mecz, po pierwszej połowie przegrywając 11:14.

Odmianę przyniosła druga część rywalizacji, w której szybko odrobiliśmy straty, a wkrótce też objęliśmy prowadzenie. W bramce naszego zespołu szalał Sławomir Szmal, w ofensywie natomiast skutecznością popisywali się Karol Bielecki, Mariusz Jurasik i Krzysztof Lijewski, którzy zanotowali po cztery trafienia. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 24:22 i mimo że później przegrali z Macedonią i Niemcami, to do kraju powrócili z brązowymi medalami.

Mecz towarzyski: Polska - Rosja 30:35 (16:19)

W 2009 roku nasi kadrowicze rozegrali jeszcze jeden mecz z Rosją, pod koniec października zaliczając towarzyskie starcie w Poznaniu. Sborna wygrała tamto spotkanie 35:30, już przed przerwą wypracowując sobie przewagę, której nie oddała do końcowej syreny. Najwięcej bramek dla Polski zdobył wówczas Karol Bielecki (siedem trafień).