"Niezrozumiały upadek", "katastrofa" - węgierskie media po triumfie Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów

Wiktor Gumiński

Sport1tv.hu: Duża przewaga została zaprzepaszczona

W opisie zamieszczonym na stronie internetowej telewizji Sport 1 wymienione są newralgiczne momenty starcia o złoty medal - początkowa niemoc Vive Tauronu Kielce, świetna postawa MVM Veszprem tuż po przerwie czy też ważne trafienie Cristiana Ugalde w dogrywce. Rywalizacja polsko-węgierska została zdominowana przez sensacyjne zwroty akcji.

"Gracze Vive Tauronu Kielce zdobyli pierwszego gola w meczu dopiero po upływie sześciu minut. Do przerwy MVM Veszprem wygrywał 17:13, a od początku drugiej połowy wrzucił jeszcze wyższy bieg w ataku. W pewnym momencie jego prowadzenie wzrosło do stanu 28:19.

Rywal się jednak nie poddał, a mistrzowie Węgier przez 12 minut nie potrafili zdobyć kolejnego gola. Doszło do dogrywki, w której nadzieję na sukces przedłużył Cristian Ugalde, doprowadzając do rzutów karnych na pięć sekund przed końcem. Na siódmym metrze lepiej spisywali się jednak kielczanie, zwyciężając w Lidze Mistrzów po raz pierwszy w historii".