Orlen Liga przerosła młodzież - podsumowanie sezonu 2015/2016 KSZO Ostrowiec SA

Anna Soboń
Anna Soboń

Sezon ligowy

Początek sezonu w wykonaniu ostrowczanek przyniósł cztery kolejne porażki. Wszystkie do zera. Komplet punktów z KSZO wywalczyły w październiku ekipy Impela, Taurona MKS-u, Legionovii i Budowlanych. Listopad był już nieco łaskawszy dla podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego. Zaczęło się od skromnego seta ugranego w Bielsko-Białej, a w kolejnych przyszły pierwsze punkty, choć po porażkach 2:3 - z Pałacem Bydgoszcz i Developresem SkyRes Rzeszów. Co ciekawe, wszystkie punkty na tym etapie ostrowczanki wywalczyły na parkietach rywala. Rok 2015 KSZO zakończył z dwoma punktami i bez wygrania choćby jednego seta we własnej hali.

Przerwa świąteczno-noworoczna dobrze wpłynęła na pomarańczowo-czarne. Nowy rok rozpoczęły od wygranej 3:0 - i to ku uciesze kibiców we własnej hali - z Legionovią, zaś w wyjazdowym pojedynku w Łodzi, udało się urwać punkt Budowlanym. Później przyszła porażka z BKS-em, ale w kolejnym meczu przy Świętokrzyskiej 11, gospodynie wygrały 3:1 z Pałacem Bydgoszcz. W porównaniu z początkiem sezonu, można było nazwać te dokonania rewolucją. Końcówka rozgrywek z zespołami z czołówki żadnych punktów już jednak nie przyniosła i ostatecznie rundę zasadniczą KSZO zakończył na ostatnim miejscu w tabeli.

W pierwszej rundzie play-offów KSZO zmierzył się z Legionovią. W pierwszym meczu u siebie po kapitalnej grze wygrał w pełni zasłużenie. Cóż z tego, jeśli w rewanżu dwukrotnie górą były legionowianki. Podobnie było w rundzie drugiej z Developresem Rzeszów. Choć tym razem w Ostrowcu kibice oglądali bardziej wyrównany mecz, to jednak zakończył się on wygraną 3:2 podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego. Pierwszy rewanż - bez historii. W drugim walka trwała na całego na przestrzeni pięciu setów, jednak drużynie KSZO nie udało się opuścić ostatniego miejsca w tabeli.