Zagraniczne media po meczu Vive z IFK Kristianstad: Thriller w Szwecji, Reichmann zaprzepaścił zwycięstwo

Tomasz Rosiński
"Ekipa"

"Ekipa": Thriller w Szwecji: Kielce nie wykorzystały rzutu karnego i zdobyły tylko punkt z Kristianstad

Kielczanie zdobyli tylko punkt w starciu mistrzem Szwecji (35:35). Polski zespół w tym emocjonującym meczu miał doskonałą okazję do odniesienia zwycięstwa, ale Reichmannowi nie udało się pokonać Simica.

Po pierwszej połowie Vive prowadziło 19:17, lecz w drugiej odsłonie gospodarze mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Na mniej niż dziesięć minut przed końcem drużyna IFK Kristianstad miała trzy bramki przewagi, ale zespołowi z Kielc udało się odrobić te straty.

W ostatnim ataku ekipy ze Szwecji nie trafił Jamali, a następnie rzut karny wywalczył Jurecki. Odpowiedzialność jego wykonania spadła na Reichmanna, który wcześniej zdobył dziewięć bramek. Jednak reprezentant Niemiec w kluczowym momencie nie pokonał Simica - poinformował macedoński dziennik "Ekipa".

Czy uważasz, że Vive Tauron Kielce wygra zmagania w grupie B Ligi Mistrzów?