Raport z kadry: to był czarny weekend reprezentantów Polski, ale są też dobre wiadomości

Maciej Kmita

Kontuzjowany i rezerwowi

Spośród pomocników reprezentacji Polski w weekend od pierwszego gwizdka zagrali tylko Paweł Wszołek i Piotr Zieliński, ale ich gra przeszła bez echa. Pierwszy od 13 sierpnia występ w barwach VfL Wolfsburg zanotował z kolei Jakub Błaszczykowski. Były kapitan reprezentacji Polski zaczął mecz z Bayernem Monachium (2:2) na ławce rezerwowych i wszedł do gry w przerwie, gdy jego zespół przegrywał 0:2.

Kamil Grosicki nie zagrał przeciwko Reading FC z powodu stłuczenia. Sam reprezentant Polski napisał na Twitterze, że "to nic poważnego, ale nie warto było ryzykować". Ile w tym prawdy, okaże się już we wtorek, gdy Hull City zagra z Preston North End.

Pierwszy raz w sezonie ani minuty nie rozegrał za to Karol Linetty. 22-latek triumf swoich kolegów z Milanem obejrzał z ławki rezerwowych. Z kolei poza kadrą Ludogorca Razgrad na ligowy mecz z PFC Semptemvri Sofia (4:1) wylądował Jacek Góralski.

Grzegorz Krychowiak swój mecz z Arsenalem rozegra dopiero w poniedziałek, ale warto wspomnieć, że 27-latek nie opuścił ani minuty, odkąd przeniósł się z Paris Saint-Germain do West Bromwich Albion. Krychowiak wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w trzech meczach z rzędu po raz pierwszy od kwietnia 2016 roku. Ostatni raz miał taką ciągłość w grze jako zawodnik Sevilli - w PSG nie miał takiej serii ani razu.

Weekendowy bilans pomocników reprezentacji Polski:

Pomocnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jakub Błaszczykowski VfL Wolfsburg Bayern Monachiun 2:2 45 0 0 Bundesliga
Kamil Grosicki Hull City Reading FC 1:1 poza kadrą (kontuzja) - - Championship
Jacek Góralski Ludogorec Razgrad PFC Septemvri Sofia 4:1 poza kadrą - - Pyrwa Liga
Grzegorz Krychowiak West Bromwich Albion Arsenal FC mecz w poniedziałek - - - Premier League
Karol Linetty Sampdoria Genua AC Milan 2:0 na ławce rezerwowych - - Serie A
Paweł Wszołek Queens Park Rangers Burton Albion 0:0 90 0 0 Championship
Piotr Zieliński SSC Napoli SPAL 2013 3:2 70 0 0 Serie A

Czy Polska awansuje na MŚ 2018 z pierwszego miejsca w grupie?