Raport z kadry: to był czarny weekend reprezentantów Polski, ale są też dobre wiadomości

Maciej Kmita

Seria Lewandowskiego, przełamanie Wilczka i kontuzje

Jeśli chodzi o napastników drużyny narodowej, to mamy dobre i złe informacje. Dobrymi są gole Roberta Lewandowskiego i Kamila Wilczka, a złymi kontuzje Arkadiusza Milika i Łukasza Teodorczyka. "Lewy" w meczu z VfL Wolfsburg (2:2) strzelił swojego 11. gola w sezonie - kapitan reprezentacji Polski nigdy nie zaczął sezonu tak dobrze jak teraz.

Z kolei Wilczek zdobył bramkę w drugim spotkaniu z rzędu. W środę strzelił gola i zanotował asystę w meczu Pucharu Danii z Ledoje-Smorum (5:1), a w niedzielę zapewnił Broendby zwycięstwo w ligowym spotkaniu z Hobro IK (2:1). To pierwszy ligowy gol Wilczka od... 19 marca. Niemoc byłego króla strzelców Lotto Ekstraklasy trwała 576 minut.

Na tym dobre wieści się kończą. Tuż przed zakończeniem spotkania ze SPAL 2013 poważnej kontuzji kolana doznał Milik. Reprezentant Polski zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. 23-latka czeka operacja i żmudna rehabilitacja. Pierwsze prognozy mówią o co najmniej pięciomiesięcznej przerwie. Milik może mówić o sporym pechu, bo niemal dokładnie rok temu (8 października) nabawił się identycznego urazu lewego kolana.

Z powodu kontuzji, choć nie tak poważnej, ligowy mecz z Waasland-Beveren (2:1) opuścił Teodorczyk. Król strzelców poprzedniego sezonu Jupiler Pro League ma problem z mięśniem uda. Uraz nie jest poważny, ale występ "Teo" we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów stoi pod znakiem zapytania.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium VfL Wolfsburg 2:2 90 1 0 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli SPAL 2013 3:2 20 0 0 Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht Waasland-Beveren 2:1 poza kadrą (kontuzja - - Jupiler Pro League
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga Hobro IK 2:1 45 1 0 Alka Superligaen

Czy Polska awansuje na MŚ 2018 z pierwszego miejsca w grupie?