Piątka 14. kolejki Tauron Basket Ligi

Jacek Konsek
Sokołowski jest w niesamowitym gazie

Michał Sokołowski (Rosa Radom) - 30 min, 28 pkt (9/12 z gry), 3 zb
Ależ forma Sokołowskiego! Przed tygodniem bohater Radomia, autor zwycięskiego rzutu w meczu z obrońcą tytułu - Stelmetem Zielona Góra. Teraz 28 punktów przeciwko groźnemu Polfarmeksowi Kutno, co jest jego rekordem sezonu. Połowę punktów "Sokół" wywalczył w ostatniej kwarcie, która była jego popisem. Dzięki temu Rosa triumfowała 79:71 i z bilansem 11-3 jest trzecią siłą TBL. Co warto podkreślić, strzelec radomian miał rewelacyjną skuteczność - 9/12 z gry i 7/7 z linii rzutów wolnych.

Kto zasłużył na miano zawodnika 14. kolejki TBL?