Ranking WP SportoweFakty: 10 najlepszych meczów 2015 roku w rozgrywkach ATP

Redakcja
Redakcja

7. Thanasi Kokkinakis - Ernests Gulbis 5:7, 6:0, 1:6, 7:5, 8:6 (Australian Open, I runda)

W nocnej scenerii australijskiej nocy przy ogłuszającym dopingu miejscowych fanów Kokkinakis i Gulbis rozegrali wspaniały 247-minutowy pojedynek. Australijczyk zwyciężył, w piątym secie broniąc czterech piłek meczowych, ale miał mnóstwo szczęścia. W 13. gemie decydującej odsłony przy break poincie dla Łotysza piłka po zagraniu Kokkinakisa została uznana jako autowa. Reprezentant gospodarzy poprosił o challenge, który wykazał, że zagranie trafiło w końcowe milimetry kortu. Gdyby nie to, prawdopodobnie Gulbis zakończyłby to spotkanie jako zwycięzca.

Twoim zdaniem najlepszy mecz 2015 roku to...