Tokio 2020. Triumfy legend i ogromne sensacje - historia turniejów olimpijskich w tenisie

Marcin Motyka
W Londynie to Serena Williams (z prawej) cieszyła się z dwóch złotych medali, a Venus - z jednego

Londyn 2012

Tenisowe zmagania na londyńskich igrzyskach miały wyjątkowy entourage. Rozgrywane były na kortach Wimbledonu, zaledwie kilka tygodni po zakończeniu The Championships. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i sam turniej dostarczył wielu emocji.

Lecz, niestety, finały singla rozczarowały. W turnieju męskim Andy Murray pokonał 6:1, 6:2, 6:4 Rogera Federera, który - wreszcie - zdobył medal w grze pojedynczej. Z kolei wśród pań Serena Williams oddała zaledwie gema Marii Szarapowej. Podobnie jak w Sydney i w Pekinie, złoto w deblu wywalczyły siostry Serena i Venus Williams.

W Londynie po 88 latach rozegrano również turniej gry mieszanej. Najlepszi okazali się Białorusini Maks Mirny i Wiktoria Azarenka, którzy w finale pokonał Murraya i Laurę Robson.