Francuzi nie podnieśli się po falstarcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ritchie B. Tongo / Mecz Francja - Norwegia w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024

Nie wiedzie się reprezentantom Francji w piłce ręcznej mężczyzn. Gospodarze igrzysk olimpijskich 2024 ponieśli drugą porażkę. Tym razem nie poradzili sobie z Norwegami.

W poniedziałek wieczorem szczypiorniści dokończyli drugą kolejkę w grupie B. Francji zmierzyła się z Norwegią. W pierwszej serii gier lepiej powiodło się zespołowi ze Skandynawii, który nie bez problemu, ale zwyciężył z Argentyną. Z kolei Francja próbowała podnieść się po porażce w spotkaniu z Danią. Nie była w tym meczu faworytem i nie sprawiła niespodzianki.

Rywalizacja Francuzów z Norwegami jest od lat zacięta i nie brakuje w niej zwrotów akcji. W dwóch ostatnich spotkaniach zwyciężali gospodarze tegorocznych igrzysk olimpijskich, ale na przykład w poprzedniej imprezie tej rangi w Tokio wygrali Norwedzy.

W poniedziałek Norwegia od początku radziła sobie lepiej niż Francja, a nieskuteczność gospodarzy w ataku i zawodność w obronie była rozczarowaniem dla publiczności. Drużyna ze Skandynawii zdobyła pięciobramkową przewagę w pierwszej połowie i utrzymała ją po przerwie. Ostatecznie Norwegia zwyciężyła 27:22.

Także w poniedziałek zmierzyli się Argentyńczycy z Węgrami. Dla obu zespołów był to pojedynek o pierwsze zwycięstwo w turnieju olimpijskim. Drużyna znad Balatonu nie popisała się na inaugurację zmagań i poniosła porażkę z Egiptem.

Tym razem Węgrzy byli uznawani za faworytów meczu. We wcześniejszych czterech spotkaniach przeciwko Argentyńczykom byli niepokonani. Po trzech kolejnych wygranych zremisowali z zespołem z Ameryki Południowej w mistrzostwach świata w 2019 roku. Później drużyny nie spotkały się przez pięć lat.

Węgrzy stanęli na wysokości zadania i choć ich przeciwnicy przez pewien czas naciskali, to końcowy wynik 35:25 nie pozostawia wątpliwości, któremu zespołowi należała się wygrana. Drużyna z Europy zdobyła pięć bramek przewagi w pierwszej połowie, a następnie podwoiła ją po zmianie stron.