Ranking WP SportoweFakty: 10 najlepszych meczów 2015 roku w rozgrywkach ATP

Redakcja
Redakcja

2. Fabio Fognini - Rafael Nadal 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 (US Open, III runda)

Po dwóch pierwszych setach wydawać się mogło, że niespodzianka w tym meczu jest niemożliwa. Gdy na początku trzeciego Nadal wywalczył breaka, wielu kibiców opuściło trybuny Arthur Ashe Stadium w przekonaniu, że już jest po wszystkim. Ale wówczas w Fogniniego wstąpiły nowe siły. Włoch zaczął grać na kosmicznym poziomie i wygrał zarówno trzecią, jak i czwartą odsłonę. W decydującej partii Fognini trzykrotnie wychodził na prowadzenie z przełamaniem, ale za każdym razem tracił przewagę.

W końcu, w gemie dziewiątym, po czterech fenomenalnych winnerach z forhendu tenisista z Półwyspu Apenińskiego znów przełamał serwis Hiszpana, a następnie utrzymał własne podanie i wielka sensacja stała się faktem. Dla Nadala była to pierwsza w karierze przegrana w turnieju wielkoszlemowym w meczu, w którym prowadził 2-0 w setach. Fognini natomiast długo nie mógł uwierzyć w to, czego dokonał.

Twoim zdaniem najlepszy mecz 2015 roku to...