Emigranci: Co za weekend! (wideo)

Maciej Kmita

Jakub Wilk (Żalgiris Wilno)

W niedzielnym meczu 2. kolejki litewskiej ekstraklasy z Granitasem Kłajpeda (2:0) swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Jakub Wilk z Żalgirisu Wilno. Polski skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 62. minucie, finalizując błyskawiczny kontratak swojego zespołu. Z kolei 11 minut wcześniej Wilk asystował przy trafieniu Vytaustasa Luksy na 1:0, prostopadłym podaniem wprowadzając kolegę z zespołu w pole karne rywali.

To pierwsza bramka i druga asysta Wilka w sezonie 2015. Z kolei broniący tytułu Żalgiris w dwóch pierwszych kolejkach nowej edycji mistrzostw Litwy zdobył komplet punktów.

Kamil Biliński zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski?