Cenne punkty Augsburga. Późne przebudzenie Borussii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach

W Bundeslidze rozpoczęła się 6. kolejka. W meczu drużyn z dołu tabeli padły trzy gole. FC Augsburg 2:1 pokonał Borussię M'gladbach i minął rywala.

Piłkarze Augsburga z większym spokojem będą mogli spędzić przerwę na mecze reprezentacji. Drużyna do tej pory w Bundeslidze wygrała tylko raz i w tabeli plasowała się tuż nas strefą spadkową.

Rywal na początek 6. kolejki - Borussia M'gladbach również miał swoje problemy. Goście plasowali się tylko kilka pozycji wyżej od piątkowego przeciwnika i bardzo potrzebowali punktów.

Piłkarze Augsburga od początku szukali gola. Brakowało im jednak skuteczności. W końcu gospodarze przełamali rywala. W 39. minucie Keven Schlotterbeck otworzył wynik. Kiedy dwadzieścia minut po zmianie stron Alexis Claude-Maurice zdobył drugą bramkę dla miejscowych, wydawało się, że Augsburg pewnie sięgnie po komplet punktów.

Tak łatwo nie było. Siedem minut później Borussia złapała kontakt bramkowy za sprawą Tima Kleindiensta. Goście do końca szukali wyrównania, ale nie byli w stanie po raz drugi zaskoczyć miejscowych i to gospodarze mogli cieszyć się z cennej wygranej.

FC Augsburg - Borussia M'gladbach 2:1 (1:0) 1:0 - Keven Schlotterbeck 39' 2:0 - Alexis Claude-Maurice 65' 2:1 - Tim Kleindienst 72'