Napoli ani myśli hamować w Serie A. Lider zabrał rywalom nadzieję

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - Como 1907
PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - Como 1907

Napoli będzie liderem ligi włoskiej w październikowej przerwie reprezentacyjnej. Już w piątek drużyna Antonio Conte rozwiała wątpliwości, zwyciężając 3:1 z Como.

Już w pierwszym meczu kolejki, poprzedzającej przerwę reprezentacyjną, można było zobaczyć lidera ligi włoskiej. We wcześniejszych meczach SSC Napoli odniosło cztery zwycięstwa, raz zremisowało i raz poniosło porażkę. Mistrz Włoch z 2023 roku nabrał rozpędu z Antonio Conte na ławce. Przeciwnikiem Azzurrich w piątek był beniaminek z Como, który przez pięć kolejek nie zwyciężał, ale kiedy to zrobił, odniósł dwie wygrane z rzędu w ostatnich meczach.

Nie minęła minuta spotkania i niesieni dopingiem z trybun Stadio Diego Armando Maradona gospodarze strzelili gola na 1:0. W 26. sekundzie akcja bramkowa została przeprowadzona przez zawodników znanych z Premier League. Romelu Lukaku uruchomił podaniem Scotta McTominaya, a ten ominął uderzeniem po ziemi doświadczonego Emila Audero.

Początek pierwszej połowy meczu należał do Napoli, ale końcówka dla Como. Piłkarze Cesca Fabregasa nie zwiesili głów po falstarcie i doprowadzili do remisu 1:1 w 43. minucie. Gabriel Strefezza wykorzystał dogranie Maxima Perrone.

W drugiej połowie do siatki strzelał już tylko faworyt z Neapolu. W 53. minucie Romelu Lukaku dołożył gola do asysty, wykorzystując rzut karny. Bramka na 3:1 została z kolei zdobyta przez zmiennika. David Neres potrzebował tylko siedmiu minut na boisku, żeby znaleźć metodę na pokonanie Emila Audero. W 86. minucie Napoli ustaliło wynik na 3:1.

Po przerwie reprezentacyjnej przeciwnikiem Napoli będzie w meczu wyjazdowym Empoli FC. Z kolei Como podejmie Parmę w spotkaniu beniaminków.

SSC Napoli - Como 1907 3:1 (1:1) 1:0 - Scott McTominay 1' 1:1 - Gabriel Strefezza 43' 2:1 - Romelu Lukaku (k.) 53' 3:1 - David Neres 86'

Napoli: Elia Caprile - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Alessandro Buongiorno, Mathias Olivera (88' Leonardo Spinazzola) - Andre-Franck Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka (90' Billy Gilmour), Scott McTominay - Matteo Politano (79' Pasquale Mazzocchi), Romelu Lukaku (88' Giovanni Simeone), Chwicza Kwaracchelia (79' David Neres)

Como: Emil Audero - Ignace Van der Brempt (83' Yannik Engelhardt), Alberto Dossena, Marc Oliver Kempf, Alberto Moreno (90' Marco Sala) - Sergi Roberto, Maximo Perrone - Gabriel Strefezza (83' Andrea Belotti), Nico Paz, Alieu Fadera (68' Simone Verdi) - Patrick Cutrone (90' Alessandro Gabrielloni)

Żółte kartki: Buongiorno (Napoli) oraz Strefezza (Como)

Sędzia: Ermanno Feliciani