Przykry mecz dla Marcina Bułki. Zaskoczenie w Lidze Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ettore Ferrari / Marcin Bułka w meczu Lazio - OGC Nice
PAP/EPA / Ettore Ferrari / Marcin Bułka w meczu Lazio - OGC Nice

Marcin Bułka stracił worek goli w przegranym 1:4 meczu z Lazio. Klub z Rzymu jest liderem Ligi Konferencji po dwóch wysokich zwycięstwach. W innym spotkaniu Galatasaray nie poradził sobie z RFS Ryga.

Marcin Bułka wyszedł w podstawowym składzie OGC Nice na mecz przeciwko Lazio na Stadio Olimpico. Biancocelesti przeskoczyli na górę tabeli już tydzień temu dzięki wygranej 3:0 z Dynamem Kijów. W drugim meczu postanowili iść za ciosem i prowadzili 2:0 po uderzeniach Pedro Rodrigueza i Valentina Castellanosa. Trafienie Jeremiego Bogi, który przypomniał o sobie we Włoszech, przywróciło nadzieję na zapunktowanie zespołu z Nicei. Była to jednak płonna nadzieja - Lazio dołożyło jeszcze dwa gole na 4:1.

Adam Buksa nie zagrał w meczu FC Midtjylland z Maccabi Tel Awiw. Zespół z Herning walczy w Lidze Europy po nieudanej próbie dostania się do Ligi Mistrzów. Od 39. minuty miał zaliczkę 1:0 dzięki strzałowi z bliska Franculino. Później FC Midtjylland bronił się z powodzeniem i przybliżał się do zwycięstwa na Stadionie Partizana w Belgradzie. W 89. minucie potwierdził wyższość golem na 2:0.

Tottenham Hotspur wybrał się po drugi komplet punktów do Budapesztu. Na inaugurację zespół z Londynu postrzelał Karabachowi Agdam. Pape Matar Sarr zachował się przytomnie w polu karnym Ferencvarosi TC i oddał pierwszy strzał do bramki w 23. minucie. Drużyny były w kontakcie do 86. minuty, w której Brennan Johnson dodał gola na 2:0 kopnięciem z kilkunastu metrów. Ferencvaros zdołał już tylko poprawić wynik na 1:2.

Posiadający polski paszport Santiago Hezze zdobył bramkę w meczu Olympiakosu Pireus z SC Braga. Triumfator poprzedniej edycji Ligi Konferencji zwyciężył nadspodziewanie łatwo 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Ayoub El Kaabi dzięki dwóm strzałom do bramki.

Największą niespodzianką dnia jest na razie remis RFS Ryga z Galatasarayem SK. Tym bardziej, że drużyna z Turcji zmarnowała dwubramkowe prowadzenie na Łotwie. RFS nie poddał się i doprowadził do wyniku 2:2.

2. kolejka fazy ligowej Ligi Europy:

Lazio - OGC Nice 4:1 (2:1) 1:0 - Pedro Rodriguez 20' 2:0 - Valentin Castellanos 35' 2:1 - Jeremie Boga 41' 3:1 - Valentin Castellanos 53' 4:1 - Mattia Zaccagni (k.) 67'

Maccabi Tel Awiw - FC Midtjylland 0:2 (0:1) 0:1 - Franculino 39' 0:2 - Edward Chilufya 89'

Ferencvarosi TC - Tottenham Hotspur 1:2 (0:1) 0:1 - Pape Matar Sarr 23' 0:2 - Brennan Johnson 86' 1:2 - Barnabas Varga 90'

Olympiakos Pireus - SC Braga 3:0 (1:0) 1:0 - Ayoub El Kaabi 45' 2:0 - Santiago Hezze 53' 3:0 - Ayoub El Kaabi 59'

RFS Ryga - Galatasaray SK 2:2 (1:2) 0:1 - Dries Mertens 12' 0:2 - Yunus Akgun 38' 1:2 - Janis Ikaunieks 40' 2:2 - Lasha Odisharia 54'

TSG 1899 Hoffenheim - Dynamo Kijów 2:0 (1:0) 1:0 - Adam Hlozek 22' 2:0 - Adam Hlozek 60'

Karabach Agdam - Malmoe FF 1:2 (1:1) 1:0 - Juninho 15' 1:1 - Erik Botheim 20' 1:2 - Erik Botheim 47'

Real Sociedad - RSC Anderlecht 1:2 (1:2) 1:0 - Pablo Marin 5' 1:1 - Luis Vazquez 29' 1:2 - Theo Leoni 40'

Slavia Praga - Ajax 1:1 (0:1) 0:1 - Branco Van Den Boomen (k.) 18' 1:1 - Tomas Chory 67'