Ferdinando De Giorgi dokonał niemożliwego! Przełamał czarną passę trenerów reprezentacji Polski

Olga Krzysztofik

Najważniejszy turniej i dwa gwoździe w brazylijskie serce

Nieco lepiej w pierwszym kontakcie z kadrą Brazylii wypadł Stephane Antiga (faza interkontynentalna Ligi Światowej 2014). Wprawdzie swój pierwszy mecz również przegrał (0:3), ale już drugą odsłonę dwumeczu wygrał i to 3:0.

Najważniejsze spotkania z Brazylią pod wodzą Antigi miały miejsce na mistrzostwach świata 2014. Wspomnienia tego turnieju wciąż żyją w naszej pamięci. Biało-Czerwoni najpierw pokonali Canarinhos w III fazie grupowej (3:2), a potem nadszedł ten najważniejszy pojedynek - wielki finał. Nasi reprezentanci pokazali się z fenomenalnej strony i ograli gasnących rywali 3:1.

Pod wodzą Anastasiego i Antigi Polacy wygrali z Brazylią po cztery mecze. Jednak to Antiga jako pierwszy zagraniczny trener osiągnął z tym rywalem dodatni bilans spotkań.

Czy Ferdinando De Giorgi poprowadzi reprezentację Polski do wielkich sukcesów?