ZAKSA nie była pierwsza. Wielkie polskie triumfy nad Rosjanami w europejskich pucharach

Wiktor Gumiński

AZS Częstochowa - Iskra Odincowo 3:1, złoty set 15:13 (Puchar CEV 2007/2008, 1/8 finału)

Kiedy naszpikowana gwiazdami Iskra Odincowo rozbiła w pierwszym meczu 1/8 finału częstochowian 3:0, nic nie wskazywało na to, by w rewanżu miało dojść do niespodziewanego zwrotu akcji. Tymczasem od początku starcia w Hali Polonia AZS narzucił twarde warunki gry. Zagrywką rozbijał rywali Robert Szczerbaniuk, zaś na lewym skrzydle szaleli Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika (na zdjęciu). Akademicy doprowadzili do "złotego seta", z którego, po heroicznej walce, również wyszli obronną ręką. A wśród pokonanych występowali wówczas tak uznani gracze jak Giba, Paweł Abramow czy Jochen Schoeps.

Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokona po raz drugi Dynamo Moskwa w fazie grupowej LM 2016/2017?