Rio 2016: lekkoatletyka na start. Polacy poprawią osiągnięcia z ostatnich igrzysk?

Olga Krzysztofik

Rio 2016

W piątek 12 sierpnia startują konkurencje lekkoatletyczne. Wśród naszych nadziei medalowych można wymienić Adama Kszczota, Piotra Małachowskiego, Pawła Fajdka czy Anitę Włodarczyk.

W ubiegłym roku Kszczot został wicemistrzem świata, więc w Rio jest mocnym kandydatem do podium, a na dystansie 800 m pobiegnie jeszcze Marcin Lewandowski.

Mistrz Europy, Piotr Małachowski, cztery lata temu przegrał z kontuzją. Teraz chce znowu stanąć na olimpijskim podium w rzucie dyskiem. Tytuł mistrza Starego Kontynentu ma również Paweł Fajdek. Młociarzowi występ w Londynie nie wyszedł, bo w eliminacjach spalił wszystkie rzuty. W Rio chce pokazać się ze znacznie lepszej strony.

Na najwyższy stopień podium chce wspiąć się Anita Włodarczyk. I ma na to bardzo duże szanse, jest jedyną kobietą, która rzuca młotem za granicę 80 metrów. Ostatnio z łatwością została mistrzynią Europy, więc w Rio jest stawiana w roli faworytki do złota.

Nie zapominajmy o kulomiotach - Tomaszu Majewskim, aktualnym wicemistrzu Europy, Michale Haratyku i mistrzu świata juniorów, Konradzie Bukowieckim. Realne szanse na medal ma także halowa mistrzyni świata z Sopotu w skoku wzwyż, Kamila Lićwinko. W maratonie wystartuje również Yared Shegumo.

Czy Anita Włodarczyk zdobędzie złoty medal IO w Rio?