Lanie, najlepszy mecz w historii i wielki niedosyt. Tak wyglądały mecze Polska - Portugalia w XXI wieku

Kuba Cimoszko
Jacek Krzynówek cieszy się z gola strzelonego w Lizbonie

Z raju do piekła. I z powrotem, dzięki Krzynówkowi

To był mecz z niesamowitymi zwrotami akcji, błędami i pięknymi bramkami. I przede wszystkim taki, który odchylił nam bramę na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii.

Zaczęło się dosyć sennie i taka sytuacja trwała przez niemal całą pierwszą połowę. Na chwilę kibiców rozbudził Cristiano Ronaldo, gdy z rzutu wolnego huknął w poprzeczkę. Później ciśnienie podniósł fanom Euzebiusz Smolarek, wychodząc sam na sam z Ricardo. Nie trafił jednak w bramkę. I kiedy wszyscy szykowali się już na przerwę na bombę z 30 metrów zdecydował się Jakub Błaszczykowski. Bramkarz rywali odbił piłkę w bok, gdzie nadbiegał Mariusz Lewandowski. Strzelił na wślizgu było 1:0. Ale w drugiej połowie wszystko zostało zaprzepaszczone. Najpierw błąd popełnił Michał Żewłakow i po pechowej interwencji Artura Boruca wyrównał Maniche. Później pięknym, sytuacyjnym strzałem na 2:1 wyprowadził gospodarzy "CR7" i wydawało się, że to koniec marzeń o punktach...

Ale kiedy wszyscy stracili już wiarę, na trzy minuty przed końcem Jacek Krzynówek kropnął z daleka. Futbolówka przeleciała między obrońcami, odbiła się od słupka, pleców golkipera i wylądowała w bramce! - Teraz nie damy wydrzeć sobie sobie tego remisu! - wykrzyczał podekscytowany Dariusz Szpakowski. I miał rację.