Athletic pokarał beniaminka. Trzecia porażka z rzędu nowicjusza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/SERGIO PEREZ / Athletic pokonał na boisku rywala Leganes 2:0
PAP/EPA / PAP/EPA/SERGIO PEREZ / Athletic pokonał na boisku rywala Leganes 2:0

W czwartek w La Lidze rozegrano spotkanie awansem. 7. seria rozgrywana będzie za tydzień, ale piłkarze Leganes i Athletiku Bilbao już w czwartek wyszli na boisko. Zwycięsko z potyczki wyszli goście.

W kolejnym tygodniu rozgrywana będzie 1. kolejki Ligi Europy. W tym samym czasie odbywać się będzie także 7. seria La Ligi. Athletic Bilbao występuje w europejskich pucharach i w efekcie swoją potyczkę z Leganes musiało rozgrywać awansem.

Ligowy nowicjusz po w poprawnym początku ma swoje problemy. Drużyna gospodarzy przegrała dwa kolejne spotkania i w czwartkowy wczesny wieczór liczyła na przełamanie.

Nadzieje prysły w 65. minucie, kiedy Dani Vivian po raz pierwszy trafił dla graczy z Kraju Basków. Minęło dziesięć minut i Inaki Williams podwyższył prowadzenie.

Piłkarze Legenas nie byli w stanie odpowiedzieć i musieli przełknąć trzecią porażkę. Z kolei Athletic po trzeciej wygranej w sezonie La Ligi wskoczyli na 5. pozycję.

CD Leganes - Athletic Bilbao 0:2 (0:0) 0:1 - Vivian 65' 0:2 - I. Williams 75'