Czarnogóra - Polska. Adam Nawałka potrafi zastąpić niezastąpionych

Maciej Kmita

Linetty - rok później

W meczu 4. kolejki el. MŚ 2018 z Rumunią (3:0) Pazdan i Piszczek już zagrali, ale w dalszym ciągu musieliśmy sobie radzić bez Arkadiusz Milika. W związku z tym, że wariant z Łukaszem Teodorczykiem nie wypalił, Adam Nawałka sięgnął po sprawdzone 11 miesięcy wcześniej rozwiązanie z Karolem Linettym i grą w ustawieniu 4-5-1. Biało-Czerwoni rządzili w Bukareszcie i pewnie sięgnęli po komplet punktów, zupełnie neutralizując gospodarzy.

Linetty otrzymał od nas notę "6,0". "W pierwszej połowie grał dobrze. Był aktywny i choć nie dokonał niczego spektakularnego, unikał błędów, choć po przerwie mocno spuścił z tonu" - oceniliśmy.

Na kogo teraz postawi selekcjoner? Grzegorza Krychowiaka obok Piotra Zielińskiego zastąpić mogą właśnie Linetty oraz Krzysztof Mączyński, Damian Dąbrowski i Jacek Góralski.

Reprezentacja Polski pokona Czarnogórę nawet bez Grzegorza Krychowiaka?