Świński łeb, uciszanie kibiców i wielkie pogromy - klasyki, które pamięta świat

Igor Kubiak
Igor Kubiak

6. Raul staje się legendarny

Cristiano Ronaldo nie był pierwszym zawodnikiem, który przerwał gorącą atmosferę na Camp Nou. Najsłynniejszym uciszającym gestem na stadionie odwiecznego rywala popisał się Raul Gonzalez.

W ostatnim El Clasico w XX wieku legendarny napastnik Królewskich otworzył wynik meczu po strzale z główki. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna, a na listę strzelców wpisał się Rivaldo. Tuż po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z dystansu Barcę na prowadzenie wyprowadził późniejszy zdrajca numer 1 Camp Nou Luis Figo i to miejscowi prowadzili 2:1.

W meczu nie brakowało niezdrowych emocji i kontrowersji. Jeszcze w pierwszej połowie gracz Barcy, Sergi, ewidentnie zatrzymał ręką futbolówkę lecącą do siatki, co umknęło sędziemu. Za to w 56. minucie arbiter wyrzucił z boiska innego gracza Barcy - Patricka Kluiverta. Powtórki wykazały, że niezadowolony Holender wykrzyczał do arbitra: "s*am na twoją pie*****ną matkę bękarcie".

Kibice z tego meczu zapamiętali jednak 85. minutę. Camp Nou zawzięcie pomagało gospodarzom w utrzymaniu dogodnego rezultatu, ale spokojną podcinką do stanu 2:2 doprowadził Raul, który po golu przyłożył palec do ust i uciszył cały stadion.