Josef Franc wygrał w Pradze, drugie miejsce Ułamka, pech Milika

Josef Franc triumfował w rozegranym w sobotę w Pradze turnieju "Praga Open". Drugie miejsce zajął Sebastian Ułamek, a na najniższym stopniu podium stanął Hynek Stichauer.

Drugi z Polaków - Tomasz Dutka zdobył cztery punkty i został sklasyfikowany na dwunastej pozycji.

Największy faworyt turnieju - Vaclav Milik z kompletem oczek wygrał rundę zasadniczą i prowadził w wyścigu finałowym, ale po pierwszym okrążeniu miał defekt motocykla. Ostatecznie udało mu się uruchomić go ponownie i dojechał do mety na czwartym miejscu.

Dzięki wygranej w sobotniej imprezie Josef Franc może być pewny roli pierwszego rezerwowego podczas Grand Prix Czech w Pradze. Turniej cyklu mistrzostw świata odbędzie się 10 czerwca.

Wyniki: 1. Josef Franc - 13+3 (3,3,2,3,2) 2. Sebastian Ułamek - 12+2 (3,2,3,3,1) 3. Hynek Stichauer - 14+1 (3,3,3,2,3) 4. Vaclav Milik - 15+0 (3,3,3,3,3) 5. Tomas Suchanek - 11 (2,3,3,3,d) 6. Patrik Mikel - 10 (2,2,2,1,3) 7. Zdenek Simota - 7 (2,d,w,2,3) 8. Ondrej Smetana - 7 (2,d,1,2,2) 9. Ronny Weis - 7 (1,2,1,1,2) 10. Martin Mejtsky - 7 (1,1,2,1,2) 11. Martin Malek - 4 (w,2,2,w,-) 12. Tomasz Dutka - 4 (t,1,1,2,0) 13. Michal Dudek - 3 (0,1,0,1,1) 14. Jaroslav Petrak - 3 (1,1,0,0,1) 15. Richard Geyer - 1 (0,0,1,0,0) 16. Filip Hajek - 1 (1,0,u,-,-) 17. Jan Kvech - 1 (0,1) 18. Vaclav Kvech - 0 (0,0) Bieg po biegu: 1. Franc, Smetana, Hajek, V. Kvech, Dutka (t) 2. Milik, Suchanek, Mejtsky, Dudek 3. Ułamek, Mikel, Weis, Malek (w/u) 4. Stichauer, Simota, Petrak, Geyer 5. Suchanek, Malek, Petrak, Hajek 6. Stichauer, Weis, Mejtsky, Smetana (d2) 7. Milik, Ułamek, Dutka, Simota (d3) 8. Franc, Mikel, Dudek, Geyer 9. Ułamek, Mejtsky, Geyer, Hajek (u4) 10. Suchanek, Mikel, Smetana, Simota (w/u) 11. Stichauer, Malek, Dutka, Dudek 12. Milik, Franc, Weis, Petrak 13. Milik, Stichauer, Mikel, J. Kvech 14. Ułamek, Smetana, Dudek, Petrak 15. Suchanek, Dutka, Weis, Geyer 16. Franc, Simota, Mejtsky, Malek (w/u) 17. Simota, Weis, Dudek, V. Kvech 18. Milik, Smetana, J. Kvech, Geyer 19. Mikel, Mejtsky, Petrak, Dutka 20. Stichauer, Franc, Ułamek, Suchanek (d4) Finał: 21. Franc, Ułamek, Stichauer, Milik