Żużel. Patryk Wojdyło nie dał szans rywalom. Zwyciężył w międzynarodowym turnieju

WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Podium zawodów - od lewej: Mathias Tresarrieu, Patryk Wojdyło i Lukas Fienhage

Zwycięstwem Patryka Wojdyło zakończył się indywidualny turniej międzynarodowy, który rozegrano we francuskim Miramont-de-Guyenne. Jedyny Polak w stawce był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem wieczoru, wygrywając wszystkie swoje biegi.

Formuła turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, zakładała start w biegach po pięciu zawodników. 10 najlepszych awansowało do dwóch półfinałów i najskuteczniejsza piątka meldowała się w finale.

W przeciwieństwie jednak do ubiegłorocznych zmagań, zwycięzcą turnieju miał zostać ten, który wygra wyścig finałowy. W sezonie 2023 w ostatnim biegu triumfował Troy Batchelor, ale to Mathias Tresarrieu został zwycięzcą, ponieważ zgromadził łącznie więcej punktów.

W środowych zawodach od początku prym wiódł wspomniany Patryk Wojdyło, który wygrał rundę zasadniczą bez straty punktu. Tylko "oczko" z kolei uciekło Niemcowi Maxowi Dilgerowi. Obaj chwilę później wygrali swoje półfinały i razem z Lukasem Fienhage, Mathiasem Tresarrieu oraz Tero Aarnio zameldowali się w finale.

W decydującej odsłonie dnia ponownie najlepszy był Wojdyło, choć do końca starał się naciskać na niego Francuz. Trzecie miejsce zajął Fienhage, który przyjechał do mety przed swoim rodakiem oraz Finem.

Triumf Wojdyły to jego już drugie zwycięstwo w ostatnim czasie w imprezie zorganizowanej we Francji. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno 3 sierpnia również z kompletem punktów zwyciężył w turnieju międzynarodowym w Lamothe-Landerron.

Dodatkowo zaprezentował się on z dobrej strony w czwartej rundzie Ligue Nationale de Speedway, zdobywając 12 punktów i wprowadzając ekipę z Miramont do finału rozgrywek, w którym zmierzą się oni z ekipą z Morizes właśnie na obiekcie rywali.

Była to kolejna edycja międzynarodowych zawodów, organizowanych na wspomnianym obiekcie już trzeci rok z rzędu. Przypomnijmy, że tor w Miramont-de-Guyenne otworzono na żużlowe imprezy w sezonie 2022. Od tej pory odbyło się tam pięć wydarzeń - trzy wspomniane turnieje (w latach 2022-2024) oraz w dwóch sezonach jedna z rund francuskiej Ligue Nationale de Speedway (2023-2024).