Korepetycje u profesora Renato Sulicia. Siódemka 2. kolejki PGNiG Superligi

Marcin Górczyński

Środkowy rozgrywający: Adrian Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Takie występy w PGNiG Superlidze to rzadkość, szczególnie wśród rozgrywających. A w Wybrzeżu to już absolutnie anomalia, ostatni raz "dwucyfrówką" mógł się chyba pochwalić Paweł Niewrzawa w sezonie 2016/17. Kondratiuk właściwie w pojedynkę karał Piotrkowianina, w sumie 12 razy i zaledwie dwukrotnie z karnych. Jego dorobek robi naprawdę duże wrażenie, bo przy takiej liczbie rzutów pomylił się tylko dwa razy. Dla Wybrzeża (i dla Kondratiuka) najważniejsze jednak, że wykazał się żelaznymi nerwami, wykorzystał rzut karny po regulaminowym czasie i zapewnił zwycięstwo 27:26.

Czy Renato Sulić jest największym wzmocnieniem Wisły?