Puchar Anglii: Arsenal za burtą, bardzo solidny występ Southampton i Jana Bednarka

Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Jan Bednarek i Gabriel Martinelli

Arsenal nie obroni Pucharu Anglii. "Kanonierzy" odpadli już na etapie 1/16 finału, przegrywając na wyjeździe z Southampton 0:1. W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie miał wyraźnej przewagi, ale to miejscowi lepiej realizowali swój plan i byli skuteczniejsi. Ostrzeżenie drużyna Mikela Artety otrzymała już w pierwszym kwadransie, gdy groźnie z ostrego kąta uderzył Che Adams i Bernd Leno został zmuszony do sporego wysiłku.

W 24. minucie "Święci" objęli prowadzenie. Płasko przed bramkę dośrodkował Kyle Walker-Peters, fatalnie przecinał to Gabriel, w efekcie piłka prześlizgnęła się pod rękami Leno i po odbiciu od wewnętrznej części słupka wpadła do siatki.

To nie był szczęśliwy dzień dla defensywy Arsenalu, bo niewiele brakowało, a na początku drugiej części padłby drugi gol samobójczy. Danny Ings uderzył w słupek, piłka odbiła się następnie od pleców Leno i minęła bramkę o centymetry.

Londyńczycy uniknęli totalnej katastrofy, lecz ostatecznie niewiele im to dało, bowiem nie potrafili odrobić straty sprzed przerwy. Obrona gospodarzy - z bardzo solidnie spisującym się Janem Bednarkiem - rzadko dopuszczała do zagrożenia we własnym polu karnym i zachowała czyste konto.

Southampton wygrał z Arsenalem 1:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii. Kolejnym rywalem "Świętych" będzie Wolverhampton Wanderers.

Southampton FC - Arsenal FC 1:0 (1:0)
1:0 - Gabriel (sam.) 24'

Southampton FC: Fraser Forster - Kyle Walker-Peters, Jan Bednarek, Jack Stephens, Ryan Bertrand, Stuart Armstrong, Ibrahima Diallo, James Ward-Prowse, Theo Walcott, Danny Ings (85' Shane Long), Che Adams (78' Daniel N'Lundulu).

Arsenal FC: Bernd Leno - Hector Bellerin (72' Alexandre Lacazette), Rob Holding, Gabriel, Cedric Soares, Mohamed Elneny (58' Thomas Partey), Granit Xhaka, Nicolas Pepe, Willian, Gabriel Martinelli (58' Bukayo Saka), Eddie Nketiah.

Żółte kartki: Jack Stephens, Ryan Bertrand (Southampton FC).

Sędzia: Peter Bankes.