El. MŚ 2018: Neymar został bohaterem i dogonił legendę, Brazylia nieznacznie lepsza od Kolumbii

Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Neymar

Neymar poprowadził Brazylię do triumfu w turnieju piłki nożnej na igrzyskach w Rio de Janeiro, a teraz błyszczy w eliminacjach MŚ 2018. Strzelił bramkę w wygranym 3:0 meczu z Ekwadorem i trafił również przeciwko Kolumbii (2:1).

Canarinhos zaczęli pojedynek z wysokiego "C" - już w 2. minucie Neymar popisał się perfekcyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a kapitan zespołu Joao Miranda wygrał pojedynek powietrzny i mocnym strzałem głową nie dał szans Davidowi Ospinie.

Silni kadrowo Kolumbijczycy nieudanym początkiem się nie podłamali i ruszyli do przodu. Do remisu zdołali doprowadzić jeszcze przed przerwą, a dopomógł im w tym Marquinhos, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po centrze Jamesa Rodrigueza z wolnego.

Brazylijczycy wciąż posiadali przewagę optyczną i oddawali więcej strzałów od rywali. Mimo to wynik 1:1 utrzymywał się do 74. minuty. Wówczas znów dał o sobie znać Neymar - lider zespołu otrzymał piłkę od Philippe Coutinho i idealnym uderzeniem po ziemi z kilkunastu metrów tuż przy słupku zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Dla Neymara był to 48. gol w I reprezentacji Brazylii (w 71. występie), dzięki czemu na liście strzelców dogonił legendarnego Zico (grał w kadrze w latach 1976-1986) i zajmuje obecnie ex aequo czwartą pozycję. Przed 24-latkiem plasują się tylko Romario (55 goli), Ronaldo (62) oraz Pele (77).

{"id":"","title":""}

Goście nie zdołali już odpowiedzieć i komplet punktów pozostał w Manaus, gdzie rozgrywane było spotkanie. Brazylia w tabeli przesunęła się na drugą pozycję i traci tylko punkt do prowadzącego Urugwaju, a Argentynę wyprzedza lepszym bilansem bramkowym.

Brazylia - Kolumbia 2:1 (1:1)
1:0 - Miranda 2'
1:1 - Marquinhos (k.) 36'
2:1 - Neymar 74'

Brazylia: Alisson - Alves, Marquinhos, Miranda, Marcelo - Paulinho (71' Giulano), Casemiro, Augusto - Willian (66' Coutinho), Gabriel Jesus (86' Taison), Neymar.

Kolumbia: Ospina - Medina, J. Murillo, O. Murillo, Diaz - Barrios, Sanchez - Rodriguez, Torres (52' Cuadrado), Muriel (82' Moreno) - Bacca (72' Martinez).

Tabela eliminacji w strefie CONMEBOL po 8. kolejce (bezpośrednio awansują 4 zespoły, piąty zagra baraż z najlepszą drużyną z Oceanii):