Wszystko jasne. Wiemy, które zawodniczki zachowały szanse na olimpijski medal

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mustafa Ciftci/Anadolu / Na zdjęciu: Sihyeon Lim
Getty Images / Mustafa Ciftci/Anadolu / Na zdjęciu: Sihyeon Lim

W czwartek na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 zakończyły się mecze 1/32 i 1/16 turnieju indywidualnego w łucznictwie. Tym samym poznaliśmy nazwiska wszystkich szesnastu zawodniczek, które zachowują szanse na medal.

Po długiej, kilkudniowej rywalizacji, znamy zawodniczki, które awansowały do najlepszej szesnastki igrzysk olimpijskich Paryż 2024 w łucznictwie. Panie do gry w turnieju indywidualnym wrócą dopiero w niedzielę, 4 sierpnia.

W meczach 1/32 turnieju rozgrywanych w czwartek nie było zbyt wielu emocji. Wyróżnić można spotkanie Francuzki Caroliny Lopez z Laurą Paeglis. Australijka zdecydowanie lepiej weszła w ten pojedynek i prowadziła 4:0. Zawodniczka gospodarzy nie miała zamiaru odpuszczać i niesiona dopingiem okazała się lepsza w trzech kolejnych setach, dzięki czemu to Lopez wygrała 6:4 i awansowała do kolejnej rundy.

Zacięte było także starcie Charliny Schwarz z Ana Vazquez. Pierwszy set zakończył się podziałem punktów, a po kolejnym na prowadzeniu była Meksykanka. W trzeciej partii do remisu doprowadziła Schwarz. Kolejna część meczu nie przyniosła rozstrzygnięcia, zawodniczki ponownie podzieliły się "oczkami". W decydującej rywalizacji zwyciężyła Niemka, która mogła cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju.

Zarówno radość Caroliny Lopez, jak i Charliny Schwarz nie trwały długo. W 1/16 obie trafiły na rywalki, które nie pozostawiły im złudzeń. Francuzka przegrała 2:6 z Satsuki Nodą z Japonii. Niemka natomiast nie miała większych szans z Koreanką Hunyoung Jeon (1:7).

Po czwartkowych meczach w najlepszej szesnastce, oprócz Nody i Jeon, są także Koreanka Sihyeon Lim oraz Elif Berra Gokkir. Przypomnijmy, że rywalizacja w 1/8 finału igrzysk olimpijskich Paryż 2024 rozpocznie się w niedzielę, 4 sierpnia.

1/32 turnieju indywidualnego kobiet: Caroline Lopez (Francja) - Laura Paeglis (Australia) 6:4 Yi-Ching Chiu (Chińskie Tajpej) - Satsuki Noda (Japonia) 0:6 Hunyoung Jeon (Korea Południowa) - Penny Healey (Wielka Brytania) 6:2 Charline Schwarz (Niemcy) - Ana Vazquez (Meksyk) 6:4 Sihyeon Lim (Korea Południowa) - Alondra Rivera (Portoryko) 6:0 Virginie Chenier (Kanada) - Rezza Octavia (Indonezja) 2:6 Elif Berra Gokkir (Turcja) - Nurul Azreena Mohamad Fazil (Malezja) 6:0 Thi Anh Nguyet Do (Wietnam) - Mobina Fallah (Iran) 5:6

1/16 turnieju: Caroline Lopez (Francja) - Satsuki Noda (Japonia) 2:6 Hunyoung Jeon (Korea Południowa) - Charline Schwarz (Niemcy) 7:1 Sihyeon Lim (Korea Południowa) - Rezza Octavia (Indonezja) 6:0 Elif Berra Gokkir (Turcja) - Mobina Fallah (Iran) 6:0