Koreańska dominacja w łucznictwie. Srebrna klątwa Amerykanina

PAP/EPA / Teresa Suarez / Złoty i srebrny medaliści igrzysk olimpijskich Paryż 2024

Koreańczycy byli lepsi w dwóch ostatnich pojedynkach w rywalizacji łuczników w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Kim Woojin wygrał w finale z Bradym Ellisonem, a Seung-Woo-Lee zdobył brązowy medal w starciu z Florianem Unruhem.

W turnieju mężczyzn w łucznictwie nadszedł czas decydujących pojedynków. W niedzielę najlepsi zawodnicy igrzysk olimpijskich 2024 rywalizowali w ćwierćfinałach, półfinałach oraz w starciach o medale.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Kim Woojin z Korei Południowej. W niedzielę jego droga po złoto igrzysk olimpijskich prowadziła przez ćwierćfinał z Mate Gazozem, półfinał z rodakiem Seung-Woo Lee, a także gwiazdorski finał z Bradym Ellisonem. Wielokrotny mistrz świata cieszył się w Paryżu z drugiego złota igrzysk w karierze. Był również najlepszy w drużynie w Rio.

O porażce w finale Brady'ego Ellisona zdecydował jeden punkt. Amerykanin może odczuwać niedosyt, ponieważ zdobył czwarty medal igrzysk olimpijskich i żaden z nich nie jest złoty. W Londynie i w Rio także wywalczył srebro, tyle że w drużynie. Do tego w brazylijskich igrzyskach był na trzecim miejscu indywidualnie.

Dwa miejsca na podium przypadły reprezentantom Korei Południowej. Brązowym medalistą igrzysk został Seung-Woo Lee, który w pojedynku o trzecie miejsce pokonał zdecydowanie Floriana Unruha z Niemiec. Wcześniej w niedzielę Koreańczyk zwyciężył z Mauro Nespolim z Włoch.