Znakomity występ Polki. Jest finał, będzie medal?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Natalia Kochańska
PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Natalia Kochańska

Natalia Kochańska w piątek (2 sierpnia) powalczy o medal. Reprezentantka Polski przebrnęła przez eliminacje strzelania z karabinu na 50 metrów z trzech postaw podczas igrzysk olimpijskich 2024. Odpadła z kolei Aleksandra Pietruk.

Łącznie dwie polskie zawodniczki przystąpiły do eliminacji strzelania z karabinu na 50 metrów z trzech postaw w ramach igrzysk olimpijskich 2024. O miejsce w finale rywalizowały Natalia Kochańska oraz Aleksandra Pietruk.

Znakomity występ zaliczyła pierwsza z wymienionych zawodniczek. Kochańska zgromadziła łącznie 589 punktów, co sprawiło, że zajęła wysokie, 6. miejsce. Co najważniejsze wynik ten gwarantował jej miejsce w finale.

Tym samym nasza reprezentantka znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zawodniczek, które awansowały do finału. Słabiej spisała się z kolei Pietruk, bowiem została sklasyfikowana na 20. lokacie spośród 32. uczestniczek.

Zawodniczka Gwardii Zielona Góra o medal powalczy już w piątek, 2 sierpnia. Finałowa rywalizacja została bowiem zaplanowana na godzinę 9:30.

Przeczytaj także: Zamieszanie zakończone. Jest oficjalna decyzja ws. Przemysława Babiarza