Rafał Karczmarz i Jacek Fajfer z Pucharami Wójta Gminy Kłodawa

Miniżużlowcy z Wawrowa całkowicie zdominowali sobotni (15 października) Turniej o Puchar Wójta Gminy Kłodawa, zajmując wszystkie miejsca na podium w klasie 80-125 ccm. Zwyciężył z kompletem punktów Rafał Karczmarz, wyprzedzając o jeden punkt Alana Szczotkę oraz o dwa punkty Kamila Nowackiego.

Ponadto w miniturnieju w klasie 50 ccm kolejne w tym sezonie zwycięstwo odniósł Jacek Fajfer.

Dzisiejsza rywalizacja młodych miniżużlowców dostarczyła zgromadzonym widzom spodziewanych emocji oraz mnóstwo wrażeń. Trzeba jednak przy tej okazji wspomnieć, że dobra frekwencja na trybunach (pomimo późnej pory roku) miała również po części związek ze wspaniałą aurą, w której toczyły się miniżużlowe zmagania.

Pomimo tego, że w zawodach wzięło udział wielu jeźdźców, którzy od niedawna są posiadaczami certyfikatów MŻ lub dopiero co rozpoczęli szkolenie na motocyklach o pojemności 80-125 ccm, zawody przebiegły bardzo sprawnie. Odnotowano tylko jeden dość groźny upadek (już w biegu nr 2), kiedy to gdańszczanin Aureliusz Bieliński swoim bardzo odważnym, ale przy tym i ostrym atakiem, spowodował upadek prowadzącego od startu zawodnika SC Chabarovice - Czecha Jakuba Ondrouska. Na szczęście sympatycznemu Czechowi nic poważnego się nie stało i został uznany za zdolnego do dalszej jazdy. Natomiast waleczny zawodnik LOTOS-u Wybrzeże Gdańsk został przez sędziego wykluczony z powtórki.

Tak się złożyło, że o kolejności na podium zadecydował ostatni, dwudziesty bieg, w którym zmierzyła się czwórka niepokonanych po czterech seriach jeźdźców (wg kolejności pól na starcie): Jakub Ondrousek, Rafał Karczmarz, Alan Szczotka i Kamil Nowacki. Zaraz po starcie zdecydowanie na czoło stawki wysforował się Rafał Karczmarz, który prowadził pewnie od startu do mety, zapewniając sobie turniejowe zwycięstwo oraz ustanawiając najlepszy czas dnia - 46,20 sek. Początkowo drugi jechał Jakub Ondrousek, który jednak w połowie biegu popełnił kilka błędów, co skrzętnie wykorzystali kolejni zawodnicy z Wawrowa, wyprzedzając na dystansie dzielnego Czecha. Najlepszym miniżużlowcom okolicznościowe puchary wręczyła Wójt Gminy Kłodawa - Anna Mołodciak w towarzystwie Prezesa Zarządu GUKS Speedway Wawrów - Mirosława Parysa.

Dobre występy zaliczyli także inni zawodnicy GUKS Speedway Wawrów: Marcel Studziński zdobył 10 punktów i zajął piąte miejsce, natomiast Mateusz Bartkowiak z sześcioma punktami zajął dziewiątą lokatę, zwyciężając przy tym w jednym z biegów.

Nieco gorzej powiodło się Krystianowi Kubackiemu (dwunaste miejsce z pięcioma punktami) oraz najmłodszemu w całej stawce Wojciechowi Fajferowi (trzynasta pozycja z dorobkiem trzech punktów). Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że zawodnicy ci zaliczyli po jednym defekcie motocykla (ten pierwszy tuż przed startem, a drugi już na starcie), przez co mieli możliwość rywalizowania o punkty właściwie tylko w czterech biegach.

WYNIKI ZAWODÓW:

Turniej Główny (klasa 80-125 ccm):

1. Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów) - 15 (3,3,3,3,3)

2. Alan Szczotka (GUKS Speedway Wawrów) - 14 (3,3,3,3,2)

3. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów) - 13 (3,3,3,3,1)

4. Jakub Ondrousek (SC Chabarovice / Czechy) - 12 (3,3,3,3,0)

5. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów) - 10 (1,2,2,2,3)

6. Lukas Kovarik (AK Marketa Praga / Czechy) - 9 (2,1,2,2,2)

7. Adam Fencl (SC Chabarovice / Czechy) - 8 (1,2,2,d,3)

8. Filip Sifalda (SC Chabarovice / Czechy) - 8 (2,2,2,2,w)

9. Mateusz Bartkowiak (GUKS Speedway Wawrów) - 6 (1,1,0,1,3)

10. Karol Kossmann (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 6 (2,1,1,-,2)

11. Vaclav Verner (SC Chabarovice / Czechy) - 5 (2,u,1,2,d)

12. Krystian Kubacki (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (w,2,1,1,1)

13. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 3 (0,0,1,d,2)

14. Kamil Łodożyński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 3 (1,w,-,1,1)

15. Milan Dobias (SC Chabarovice / Czechy) - 0 (w,d,d,w,0)

16. Aureliusz Bieliński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 0 (w,d,-,d,d)

17. Kamil Żupiński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 0 (w,w,w)

Bieg po biegu:

1. Nowacki (46,25), Kossmann, Łodożyński, Kubacki (W/2min)

2. Ondrousek (48,13), Sifalda, Fencl, Bieliński (W/Su)

3. Szczotka (46,22), Kovarik, Bartkowiak, Fajfer

4. Karczmarz (46,50), Verner, Studziński, Dobias (W/Zdubl)

5. Ondrousek (48,41), Studziński, Bartkowiak, Łodożyński (W/Zdubl)

6. Karczmarz (46,22), Sifalda, Kossmann, Fajfer

7. Szczotka (47,60), Kubacki, Bieliński (D3), Dobias (D/Start)

8. Nowacki (47,28), Fencl, Kovarik, Verner (U/Start)

9. Szczotka (47,97), Sifalda, Verner, Żupiński (W/Zdubl) / Łodożyński (-)

10. Ondrousek (46,97), Kovarik, Kossmann, Dobias (D/Start)

11. Karczmarz (46,63), Fencl, Kubacki, Bartkowiak

12. Nowacki (46,71), Studziński, Fajfer, Żupiński (W/Zdubl) / Bieliński (-)

13. Karczmarz (46,53), Kovarik, Łodożyński, Bieliński (D2)

14. Szczotka (46,54), Studzinski, Fencl (D3), Żupiński (W/Zdubl) / Kossmann (-)

15. Ondrousek (46,81), Verner, Kubacki, Fajfer (D/Start)

16. Nowacki (47,78), Sifalda, Bartkowiak, Dobias (W/Zdubl)

17. Fencl (47,32), Fajfer, Łodożyński, Dobias

18. Bartkowiak (49,91), Kossmann, Verner (D3), Bieliński (D2)

19. Studziński (50,25), Kovarik, Kubacki, Sifalda (W/2k)

20. Karczmarz (46,20), Szczotka, Nowacki, Ondrousek

NCD: Rafał Karczmarz- 46,20 sek. w 20 wyścigu

W miniturnieju dla najmłodszych adeptów miniżużla, startujących na motocyklach o pojemności 50 ccm, swoją supremację w kraju w tej klasie potwierdził najmłodszy uczestnik imprezy - sześcioletni Jacek Fajfer, który choć pewnie wygrał wszystkie wyścigi, w dwóch z nich po przegranych startach musiał mocno się napracować, aby na dystansie wyprzedzić Niemkę Sindy Weber, zdobywczynię drugiego miejsca w miniturnieju. Podium uzupełnił wałbrzyszanin Oliver Zabrzeski, który wyprzedził kolejnego reprezentanta GUKS Speedway Wawrów - Marcela Fabisiaka.