Kibice czekali, gospodarze stworzyli widowisko w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Brazylii w meczu z Australią
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Brazylii w meczu z Australią

Pierwszy mecz gospodarzy turnieju w Brasilii był mocno wyczekiwany przez kibiców. Canarinhos nie dali plamy i zwyciężyli 3:0 z Australią. Również Japonia zdobyła komplet punktów w Lidze Narodów.

Brazylia od początku meczu dyktowała warunki, a siatkarze z Australii sprawiali wrażenie spanikowanych. W pierwszym secie gospodarze pozwolili przeciwnikom na zdobycie tylko 14 punktów. Pozostałe rundy były bardziej zacięte, ale wyższość Canarinhos pozostała bezdyskusyjna.

Liderem Brazylii był Alan Souza, który zdobył 18 punktów. Do 13 skutecznych ataków dołożył trzy bloki oraz dwa asy serwisowe. Dobrze w bloku prezentowali się również Flavio Resende i Rodrigo Leao. W Australii najmocniejszy opór faworytom stawiał Lorenzo Pepe.

Japonia wygrała 3:1 z Holandią, choć rozpoczęła mecz od porażki 22:25 w pierwszym secie. Siatkarze z Azji przebudzili się po niepowodzeniu i choć druga oraz trzecia partia również były wyrównane, stawiali oni na swoim. W czwartym secie Japonia już spokojnie domknęła mecz.

Japończycy byli lepsi przede wszystkim w skuteczności w ataku. Ponadto sprawiali przeciwnikom większe problemy swoimi serwisami. Yuji Nishida zdystansował wszystkich siatkarzy w liczbie zdobytych punktów. Pomógł w pokonaniu Holendrów wywalczeniem 25 "oczek". Najlepszy po stronie Pomarańczowych był Nimir Abdel-Aziz, który zdobył 17 punktów.

Brazylia - Australia 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

Japonia - Holandia 3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 25:17)