Wygrana i przykry obrazek na koniec. Hala w Paryżu zamarła

Getty Images / Luke Hales / Vilde Ingstad doznała kontuzji kolana

Norweskie piłkarki ręczne na koniec fazy grupowej IO 2024 w Paryżu pokonały Niemki, ale ta wygrana miała słodko-gorzki smak. Skandynawska potęga straciła swoją obrotową Vilde Ingstad po nierozważnym faulu niemieckiej zawodniczki.

Mało kto spodziewał się takiego startu naszych zachodnich sąsiadek w sobotnim starciu z ekipą brązowych medalistek olimpijskich. Niemki na mecz z norweską potęgą wyszły bez żadnych kompleksów - były skuteczne w ataku, a w obronie broniły bardzo wysoko, dezorganizując ofensywę Norweżek.

Efekt? Po czterech minutach prowadziły już trzy do zera. Norwegia musiała się namęczyć, żeby zdobyć pierwszą bramkę. Obrończynie ściągnęła na siebie Stine Oftedal i odegrała do Kari Brattset, po czym obrotowa umieściła piłkę w siatce.

Później Niemki kompletnie się zacięły. A zaczęło się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Alinę Grijseels, którą zatrzymała Katrine Lunde. Norweżki nabrały rozpędu i odrobiły straty z nawiązką (7:3 w 12').

Zawodniczki Markusa Gaugischa spieszyły się w ataku i popełniały proste błędy, a Norwegia je wykorzystywała i budowała bezpieczny dystans (12:6 w 23'). I przy takim też zeszły na przerwę po pierwszej połowie.

Po zmianie stron Norweżki kontrolowały mecz i pewnie kroczyły po wysoką wygraną na koniec fazy grupowej. Na pięć minut przed końcem straciły jednak Vilde Ingstad, która była faulowana przez Meike Schmelzer i doznała fatalnie wyglądającej kontuzji kolana. Hala zamarła, nastała cisza, jej koleżanki z drużyny łapały się za głowę, a niektóre nawet płakały...

- To okropne. Jestem naprawdę zirytowana. I wkurzona. Po co pchać zawodniczkę w plecy, gdy jest w powietrzu, skoro tracisz dziesięć bramek? Nie rozumiem tego. To naprawdę trudne - mówiła przez łzy Nora Mork, cytowana przez VG.

Raczej nie ma już szans, żeby 29-letnia obrotowa wystąpiła w kolejnych meczach. Zawodniczka najprawdopodniej uszkodziła więzadła i czekają ją specjalistyczne badania.