Dwa gole w meczu kolejki eWinner II ligi. W walce o awans wciąż niewiele wiadomo

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice

W Chojnicach wicelider eWinner II ligi Chojniczanka podejmowała 3. w tabeli Ruch. Potyczka zakończyła się remisem 1:1, z którego bardziej cieszyć mogą się gospodarze.

Niezwykle ważne spotkanie kończyło 24. kolejkę eWinner II ligi. Jeszcze w październiku Ruch miał ośmiopunktową przewagę nad Chojniczanką.

Później jednak Niebiescy wpadli w kryzys, a zespół z Chojnic wygrywał mecz za meczem. Wiosną chorzowianie zaczęli ponownie punktować, ale do wicelidera eWinner II ligi przed bezpośrednim starciem tracili cztery punkty.

Sprawa była jasna. Wygrana gospodarzy wprowadzała ich na autostradę do Fortuna I ligi, a Ruch mógł już walczyć tylko o baraże. Zwycięstwo Niebieskich sprawiało, że rywalizacja o 2. miejsce zrobiłaby się jeszcze bardziej zacięta.

W 1. połowie na boisku oglądaliśmy piłkarskie szachy. Częściej przy piłce utrzymywał się Ruch, ale to Chojniczanka oddała celny strzał. W 20. minucie Artur Pląskowski po dograniu z rogu uderzył głową wprost w bramkarza. Ruch odpowiedział strzałem Michała Mokrzyckiego w boczną siatkę. Z kolei w 28. minucie golkiper gości odbił strzał z rzutu wolnego Filipa Karbowego. Przyjezdni także odpowiedzieli po stałym fragmencie, kiedy Łukasz Janoszka przymierzył metr obok słupka.

W 42. minucie pomylił się bramkarz gospodarzy. Kamil Broda podał piłkę do Janoszki, ten jednak zbyt późno odgrywał na przedpole do partnerów i golkiper zdołał naprawić swój błąd.

Po zmianie stron długo niewiele się działo na boisku. Wciąż przeważał Ruch, ale to Chojniczanka zdobyła gola. W 70. minucie Michał Mikołajczyk zagrał wzdłuż przedpola, a Pląskowski z bliska trafił do bramki.

Goście ruszyli do odrabiania strat i w 80. minucie wyrównali. Strzał z woleja Łukasza Janoszki zablokował Damian Byrtek, sędzia podyktował rzut karny. Broda odbił strzał Michała Mokrzyckiego, ale wobec dobitki był bezradny.

Chorzowianie ruszyli po więcej. Niebiescy szukali zwycięskiej bramki. Najlepszą okazję miał Piotr Stępień, którego uderzenie w sytuacji sam na sam odbił Broda. Ruch do końca atakował, ale zabrakło mu czasu na zdobycie gola na wagę wygranej.

Chojniczanka utrzymała czteropunktową przewagę na Ruchem i w eWinner II lidze wciąż wiele może się zdarzyć. Tuż za Niebieskimi czai się Motor Lublin.

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 1:1 (0:0) 1:0 - Artur Pląskowski 70' 1:1 - Michał Mokrzycki 80'

Chojniczanka Chojnice: Broda - Grolik, Byrtek, Kasperowicz - Niepsuj (87' Olszewski), Czajkowski, Karbowy (69' Wolsztyński), Mikołajczyk - van Huffel (87' Ściślak) - Pląskowski (87' Klichowicz), Mikołajczak (57' Skrzypczak).

Ruch Chorzów: Bielecki - Nawrocki (81' Kasolik), Sikora, Szywacz - Żuk (78' Szkatuła), Mokrzycki, Marković (46' Wyroba), Wójtowicz - Foszmańczyk (78' Żagiel), Janoszka - Szczepan (63' Stępień);

Żółte kartki: Niepsuj, Byrtek, Mikołajczyk, Czajkowski (Chojniczanka) oraz Szczepan (Ruch).

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

[multitable table=1220 timetable=16703]Tabela/terminarz[/multitable]

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!