Sparingowo: Cracovia lepsza od Puszczy Niepołomice, udany debiut Antoniniego Culiny

Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Adam Deja (z lewej) oraz Milos Krasić (z prawej)

W pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia pokonała 2:0 I-ligową Puszczę Niepołomice. Jedną z bramek dla Pasów zdobył debiutujący w ich barwach Antonini Culina.

Chorwat, który w piątek związał się z Cracovią 2,5-letnim kontraktem, zameldował się na boisku w 77. minucie i chwilę później pokonał bramkarza Puszczy uderzeniem głową po centrze Diego Ferraresso. Antonini Culina ustalił wynik sparingu na 2:0 dla krakowian - wcześniej po dośrodkowaniu Javiera Hernandeza z rzutu wolnego prowadzenie Pasom dał Michal Siplak.

Wspomniany Culina, który udanie zadebiutował w barwach pięciokrotnych mistrzów Polski, jest pierwszym wzmocnieniem drużyny Michała Probierza, ale lada moment z Pasami zwiąże się też Deniss Rakels. Łotysz, który bronił już barw Cracovii w latach 2014-2016, zostanie wypożyczony przez krakowian z Reading FC.

Cracovia kolejny sparing rozegra 17 stycznia z Zagłębiem Sosnowiec, a Puszcza tego samego dnia zmierzy się z Resovią.

Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
1:0 - Siplak 68'
2:0 - Culina 83'

Cracovia: (I połowa) Wilk - Fink, Deja, Helik, Sowah - Wdowiak, Drewniak, Dimun, Rakoczy, Mihalik - Piątek. (II połowa) Pesković - Diego, Dytiatjew, Sipľak, Pestka - Zenjov, Čovilo, Lusiusz (74' Culina), Hernandez, Pik - Strózik (77' Wiśniewski).

Puszcza: (I połowa) Mleczko - Kasolik, Czarny, Bartków, Mikulec - zawodnik testowany, Stefanik, Stępień, Gleń, Hryhorenko - Nowak. (II połowa) Spaleniak - Zagórski, Lepiarz, Stawarczyk, Ptak - Szewczyk, Zawadzki, Uwakwe, Żurek, 28. Kędziora - Mrówka.