KGHM Zagłębie Lubin nie ma sobie równych. Gol stadiony świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Aleksander Koźmiński
PAP / Aleksander Koźmiński

KGHM Zagłębie Lubin w rezerwowym składzie wygrało z Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 w niedzielnym meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Kapitalną bramkę strzelił Filip Starzyński.

Tylko pięciu zawodników KGHM Zagłębia Lubin wystąpiło w podstawowym składzie w porównaniu do czwartkowego pojedynku ze SonderjyskE w Lidze Europy.

To jednak nie przeszkodziło Miedziowym dominować od pierwszych sekund spotkania. Bruk-Bet Termalica Nieciecza głęboko cofnęła się na własną połowę i tutaj oczekiwała na akcje rywali.

To był jednak błąd, ponieważ Zagłębie doskonale czuje się w kombinacyjnych akcjach i już po ośmiu minutach prowadziło 1:0. Fantastyczne zagranie piłki przez Filipa Starzyńskiego trafiło pod nogi Krzysztofa Janusa. Skrzydłowy gospodarzy nie dał się przepchnąć obrońcy i strzałem w długi róg pokonał Krzysztofa Pilarza.

Zagłębie długo wymieniało podania, cierpliwie budowało swoje akcje, a goście nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Martina Polacka. Dopiero po dobrych 20 minutach na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Vlastimir Jovanović i piłka przeleciała tuż obok słupka.

{"id":"","title":""}

W kolejnych fragmentach goście wyglądali już lepiej, ale jeśli w swoim składzie ma się kogoś takiego jak Filip Starzyński, to można być pewnym niekonwencjonalnego zagrania. Już w doliczonym czasie gry reprezentant Polski kropnął z 30 metrów i futbolówka zatrzymała się dopiero w okienku bramki Pilarza. Fantastyczny gol - jeszcze ładniejszy niż tydzień temu z Lechem Poznań.

Zagłębie do przerwy prowadziło 2:0, miało 64 procent posiadania piłki, wymieniło ją ponad 300 razy i 90 procent zagrań było dokładnych. Trudno jest rywalizować z tak dobrze funkcjonującym zespołem.

Zaraz na początku drugiej połowy z boiska zszedł Starzyński. Piotr Stokowiec dał mu odpocząć - tak samo jak Janowi Vlasko. Na murawie zameldowali się Łukasz Janoszka i Adrian Rakowski, a później Krzysztof Piątek.

Przyjezdni także dokonali zmian, lecz nie przyniosło to żadnego skutku. Zagłębie spokojnie kontrolowało przebieg meczu i bez problemu zwyciężyło 2:0. Miedziowi po trzech kolejkach mają komplet punktów, osiem strzelonych goli i żadnego straconego. Są zdecydowanym liderem Lotto Ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (2:0) 1:0 - Krzysztof Janus 8' 2:0 - Filip Starzyński 45+1'

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Daniel Dziwniel, Jarosław Jach, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Krzysztof Janus, Filip Starzyński (53' Adrian Rakowski), Jan Vlasko (61' Łukasz Janoszka), Michal Papadopulos (68' Krzysztof Piątek).

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva, Bartłomiej Babiarz (67' Samuel Stefanik), Vlastimir Jovanović, Mateusz Kupczak, David Guba (70' Martij Juhar), Vladislavs Gutkovskis, Wojciech Kędziora (59' Patrik Misak).