Holandia: Gol Milika, remis Ajaksu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

W niedzielnym meczu 24. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe z Willtem II Tilburg 1:1. Bramkę dla mistrzów Holandii zdobył [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag].

Reprezentant Polski, który trzy ostatnie ligowe mecze zaczynał na ławce rezerwowych, wrócił do wyjściowego składu Ajaksu już na czwartkowe spotkanie 1/16 finału Ligi Europy z Legią Warszawa. Amsterdamczycy pokonali Wojskowych 1:0 właśnie po golu Milika, a trener Frank de Boer ponownie zaufał Polakowi. [ad=rectangle] W 37. minucie spotkania w Tilburgu Milik dał Ajaksowi prowadzenie, gdy pokonał Kostasa Lamprou strzałem z linii pola karnego. Mistrzom Holandii nie udało się utrzymać jednobramkowego prowadzenia - w 52. minucie po fatalnym błędzie Nicka Viergevera z bliska do siatki Ajaksu trafił Ali Messaoud.

Dla Milika to już 19. trafienie w 26. występie w bieżącym sezonie, a do tego ma na koncie tez osiem asyst. Jego bilans w samej tylko Eredivisie to natomiast dziewięć bramek i cztery asysty w 17 występach.

Po remisie w Tilburgu strata Ajaksu do przewodzącego tabeli PSV Eindhoven wynosi już 14 "oczek". W siedmiu meczach rundy wiosennej mistrzowie Holandii zdobyli tylko 11 z 21 możliwych do zdobycia punktów.

Ajax to rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu Holendrzy wygrali 1:0, a rewanż odbędzie się 26 lutego w Warszawie.

Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam 1:1 (0:1) 0:1 - Milik 34' 1:1 - Messaoud 52'