I liga: Legia wygrała w Kłodzku, wysokie zwycięstwo Sokoła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PiotrKoperski.pl
Materiały prasowe / PiotrKoperski.pl

Bez niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu 14. kolejki I ligi koszykarzy. Kontrolowane zwycięstwo nad Zetkamą Doral Nysą Kłodzko odniosła Legia Warszawa. Gospodarze po wysoko przegranej pierwszej kwarcie podjęli walkę i ulegli 69:87.

Legia Warszawa odniosła 10. zwycięstwo w sezonie. Zetkama Doral Nysa, która w drugiej i trzeciej kwarcie toczyła wyrównany pojedynek doznała 13. porażki. Dla gości 20 punktów zdobył Mateusz Jarmakowicz. Blisko double-double był Łukasz Wilczek - dziewięć punktów oraz 10 asyst a debiut w Legii zaliczył Kamil Sulima, który w niespełna sześć minut rzucił dwa "oczka".

Pewne zwycięstwo odniósł lider. Max Elektro Sokół Łańcut pokonał Meritumkredyt Pogoń Prudnik, która zajmowała przed tą kolejką czwartą lokatę, 82:62. Goście tylko w drugiej kwarcie sprawili niespodziankę. Przez blisko pięć minut nie dali sobie rzucić punktu a sami zdobyli w tym czasie 10 "oczek" niwelując wcześniejszą różnicę. Po przerwie jednak łańcucianie pokazali swoją siłę. Prym w ich szeregach wiedli Maciej Klima - 20 punktów i 12 zbiórek oraz Jerzy Koszuta - 19 punktów, 8/11 z gry. Marek Zywert rozdał natomiast osiem asyst zdobywając 11 "oczek".

Najciekawiej było w Siedlcach. SKK sprawił niespodziankę pokonując GTK Gliwice 85:80. Do dogrywki w ostatniej akcji czwartej kwarty doprowadził Marcin Pławucki a w dodatkowych pięciu minutach gospodarze byli już zdecydowanie lepsi. Gościom nie pomogło nawet 31 punktów i dziewięć zbiórek Marcina Salamonika.

Wyraźne zwycięstwa odnieśli natomiast koszykarze z Leszna i Tychów. GKS rozbił na wyjeździe Noteć Inowrocław a Jamalex Polonia odrobiła 13-punktową stratę w starciu z Biofarmem Basket Poznań i taką samą różnicą tryumfowała (82:69).

Wyniki sobotnich spotkań 14. kolejki I ligi:

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Biofarm Basket Poznań 82:69 (14:24, 24:9, 18:17, 26:19)

Jamalex Polonia 1912 Leszno: Stępień 18, Rostalski 17, Koelner 16, Milczyński 10, Brenk 8, Sanny 6, Kiwilsza 4, Trubacz 3, Malona 0.

Biofarm Basket: Kurpisz 12, Bręk 11, Smorawiński 11, Wieloch 11, Struski 10, Fiszer 9, Ryżek 3, Stankowski 2, Frąckowiak 0, Gruszczyński 0, Metelski 0.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Legia Warszawa 69:87 (16:27, 20:20, 18:15, 15:25)

Zetkama Doral Nysa: Kasiński 14, Wojciechowski 13, Bluma 12, Sanny 11, Leńczuk 10, Weiss 7, Kliniewski 2, Muskała 0.

Legia: Jarmakowicz 20, Aleksandrowicz 12, Kukiełka 10, Pacocha 10, Andrzejewski 9, Łukasz Wilczek 9, Marcel Wilczek 9, Linowski 6, Sulima 2.

Max Elektro Sokół Łańcut - Meritumkredyt Pogoń Prudnik 82:62 (23:15, 12:22, 24:9, 23:16)

Max Elektro Sokół: Klima 20, Koszuta 19, Zywert 11, Balawender 10, Sroka 10, Szymański 6, Czerwonka 2, Krajniewski 2, Kulikowski 2, Czujkowski 0.

Meritumkredyt Pogoń: Mroczek-Truskowski 17, Prostak 11, Bogdanowicz 9, Mordzak 8, Nowerski 8, Bartkowiak 4, Kujon 3, Nowakowski 2.

KSK Noteć Inowrocław - GKS Tychy 70:88 (21:22, 17:19, 14:27, 18:20)

Noteć: Grod 23, Kowalewski 22, Adamczewski 8, Pochocki 5, Sroczyński 5, Wierzbicki 3, Lisewski 2, Maciejewski 2, Jaśtak 0, Szczepanik 0.

GKS: Mazur 20, Deja 18, Zub 12, Basiński 9, Bzdyra 8, Hałas 7, Piechowicz 7, Szpyrka 7, Fenrych 0, Zawadzki 0.

SKK Siedlce - GTK Gliwice 85:80 (18:24, 21:15, 15:21, 20:14, d. 11:6)

SKK: Szymczak 17, Król 15, Pławucki 12, Weres 12, Rajewicz 10, Paul 8, Czosnowski 5, Stefanik 4, Nędzi 2.

GTK: Salamonik 31, Pieloch 17, Filipiak 8, Ratajczak 8, Zmarlak 7, Dziemba 3, Radwański 2, Weselak 2, Jędrzejewski 1, Rutkowski 1, Podulka 0.