Jak oni to przegrali?! Niesamowite trafienie rozstrzynęło mecz PLK

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Energa Basket Ligi / Decydujący rzut Tony'ego Meiera
Twitter / oficjalny profil Energa Basket Ligi / Decydujący rzut Tony'ego Meiera

Tony Meier show w Zielonej Górze! Były zawodnik Enea Zastalu BC pogrążył swój były klub. Zdobył 25 punktów, a wygraną w hali CRS zapewnił czteropunktową akcją! King Szczecin wygrał rzutem na taśmę 79:78.

Wielki rzut Tony'ego Meiera rozstrzygnął mecz w Zielonej Górze. Skrzydłowy Kinga w całym meczu miał 8/10 z gry. Był bezbłędny w rzutach zza łuku i z linii rzutów wolnych.

Gdy na 16 sekund przed końcem King przegrywał 75:78 wszyscy wiedzieli, że to właśnie Meier odda kluczowy rzut. I gospodarze popełnili serię błędów.

Nie popełnili przewinienia, zgubili trafiającego wszystko gracza rywala, a dodatkowo spóźniony Szymon Wójcik... popełnił przewinienie przy próbie Meiera!

Ten - pomimo faulu - trafił swoją czwartą tego dnia "trójkę" i dołożył piąty celny rzut wolny. King mógł się cieszyć z sukcesu, bo w ostatniej akcji Przemysław Żołnierewicz źle podał i było po wszystkim.

Gospodarze mają czego żałować, bo przegrali na własne życzenie, a zrobili naprawdę dużo, żeby odnieść sukces. W drugiej kwarcie przegrywali już różnicą 15 "oczek", ale po zmianie stron zdecydowanie poprawili defensywę, co pozwoliło im objąć prowadzenie 66:60.

W samej czwartej kwarcie seryjnie pudłowali jednak z linii rzutów wolnych - w ten sposób uciekło podopiecznym Olivera Vidina sześć "oczek" (w całym meczu 18/29 w tym elemencie), a tym samym i zwycięstwo.

Enea Zastal BC Zielona Góra - King Szczecin 78:79 (22:23, 17:27, 25:10, 14:19)

Zastal: Sebastian Kowalczyk 13, Dusan Kutlesic 13, Alen Hadzibegovic 13 (10 zb), Szymon Wójcik 12, Aleksandar Zecevic 9, Przemysław Żołnierewicz 8, Bryce Alford 6, Kareen Brewton 4, Michał Pluta 0.

King: Tony Meier 25, Bryce Brown 15, Phil Fayne 12, Zac Cuthbertson 10 (11 zb), Kacper Borowski 5, Filip Matczak 4, Andrzej Mazurczak 4, Mateusz Kostrzewski 4.