Żużel. Pierwsza zmiana lidera w tym roku, ale dalej na czele stawki jest Polak! Zobacz klasyfikację Grand Prix!

WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik w kasku białym

Po raz pierwszy w tym sezonie doszło do zmiany lidera w klasyfikacji cyklu Grand Prix. Nowy, Bartosz Zmarzlik, zamienił się miejscami z dotychczasowym, Maciejem Janowskim. Między reprezentantami Polski nadal znajduje się Artiom Łaguta.

Od początku sezonu na czele klasyfikacji przejściowej cyklu Grand Prix był Maciej Janowski. Wrocławianin wygrał na inaugurację w Pradze i potem utrzymywał wysoki poziom, meldując się w trzech finałach na cztery rundy. W Lublinie piątkowy solenizant spisał się jednak zaskakująco słabo, bo zajął dopiero 13. miejsce i zdobył tylko 4 punkty. Wobec świetniej postawy dwóch kolejnych zawodników tabeli było więc pewne, że straci prowadzenie.

Po trzeciej kolejnej wygranej nowym liderem został Bartosz Zmarzlik. Obrońca mistrzowskiego tytułu dzięki temu i jednocześnie czwartej pozycji w finale Artioma Łaguty wysunął się na czoło stawki, osiągając przewagę 3 "oczek" nad Rosjaninem. Nad Janowskim natomiast wypracował po piątkowej rundzie aż 13 punktów zapasu. Do dotychczasowego prowadzącego zbliżyli się także Emil Sajfutdinow i Fredrik Lindgren.

Po znakomitym debiucie w GP aż 18 punktów dopisał sobie Dominik Kubera. Startujący z "dziką kartą" zawodnik Motoru Lublin wskoczył od razu na miejsce 14., wyprzedzając dwóch stałych uczestników tegorocznego cyklu: Krzysztofa Kasprzaka i Olivera Berntzona.

Drugi w Lublinie, a zarazem szósty w tym roku turniej Indywidualnych Mistrzostw Świata 2021 odbędzie się już w sobotę. Początek o godz. 19:00.