Żużel. Ten transfer może być strzałem w dziesiątkę dla Motoru. Dominik Kubera w Lublinie czuje się świetnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Dominik Kubera na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Dominik Kubera na prowadzeniu

Dominik Kubera jest pierwszym nowym zawodnikiem w Motorze Lublin i transfer ten może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wychowanek Unii Leszno na torze w Lublinie czuje się doskonale.

Pierwszy sezon w gronie seniorów Dominik Kubera spędzi w Motorze Lublin. W poniedziałek działacze tego klubu ogłosili pierwsze wzmocnienie w okienku transferowym. Kubera wypełni miejsce dla zawodnika poniżej 24. roku życia. - W mojej ocenie Dominik Kubera to jedna z najlepszych opcji na zawodnika U24. Bronią go przede wszystkim punkty, które zdobywał do tej pory w PGE Ekstralidze - powiedział nam prezes Jakub Kępa.

Nie ma co ukrywać: kibice i działacze wiążą z nim duże nadzieje. Nic w tym dziwnego, gdyż pięciokrotny DMP przyzwyczaił do dobrych występów na lubelskim torze. Kubera do tej pory w ligowych rozgrywkach dwukrotnie miał okazję do startów w Lublinie. Pojechał w ośmiu wyścigach i w żadnym nie przyjechał na ostatnim miejscu.

Bilans Kubery na torze w Lublinie to dwa wygrane biegi, cztery drugie miejsca (z czego trzy z bonusami) oraz dwie trzecie pozycje. 16 punktów i trzy bonusy. W 2019 roku Fogo Unia Leszno wygrała w Lublinie 50:40, a Kubera wywalczył 10 "oczek" i dwa bonusy w pięciu startach. W minionym sezonie to Motor wygrał 50:40, a Kubera pojechał trzy razy i zdobył 6 punktów i bonus. To daje średnią biegową na poziomie 2,375.

Do Lublina Kubera nie miał szczęścia w zawodach indywidualnych. W finale Srebrnego Kasku w 2018 roku z dorobkiem 10 punktów zajął 5. miejsce. Warto dodać, że również nie przegrał biegu. Z kolei w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2019 roku Kubera zdobył 17 punktów. Przez fazę zasadniczą przeszedł jak burza. Przegrał jedynie z Maksymem Drabikiem. Później w półfinale był najlepszy, ale w finale przyjechał do mety na czwartej pozycji. To jego jedyny przegrany bieg w zawodach rangi mistrzostw Polski lub mistrzostw świata w Lublinie.

Statystyki Dominika Kubery na torze w Lublinie:

WystępyBiegiPunktyBonusyŚr. bieg1. miejsce2. miejsce3. miejsce4. miejsce
4214632,33310641

Czytaj także: Kulisy transferu Dominika Kubery. Hampel włączył się w rozmowy, a Motor pokonał Stal i GKM Motor Lublin rozpoczyna przedstawianie kadry. Dominik Kubera nowym zawodnikiem!