MotoGP: Marc Marquez na czele stawki w Jerez, kiepski wynik Mavericka Vinalesa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Marc Marquez podczas treningu MotoGP
Materiały prasowe / Marc Marquez podczas treningu MotoGP

Zwycięstwem Marca Marqueza zakończył się ostatni trening przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez. Kolejne pozycje zajęli Johann Zarco oraz Jonas Folger.

W piątek Jerez powitało zawodników klasy MotoGP deszczową pogodą, co przełożyło się na kiepskie czasy. W sobotę słoneczna pogoda wpłynęła na podkręcane przez zawodników tempo. O poranku Dani Pedrosa był o niemal sekundę lepszy niż dzień wcześniej. Popołudniu tempo Pedrosy jednak wyraźnie spadło. Hiszpan, który wcześniej wygrał trzy sesje treningowe w Jerez, zajął dopiero ósme miejsce.

Najszybszy na torze okazał się za to jego kolega z Repsol Honda Team - Marc Marquez. Aktualny mistrz świata MotoGP jedno okrążenie pokonał w czasie 1:39.467. Pedrosa stracił do niego 0.527 s. Dobre i równe tempo w trakcie ostatniej sesji pokazali zawodnicy prywatnej ekipy Monster Yamaha Tech3 - Johann Zarco i Jonas Folger. Ich strata do Marqueza wyniosła odpowiednio 0.207 s. i 0.208 s.

Z motocyklem Ducati lepiej zapoznał się za to Jorge Lorenzo. Hiszpan, który w poprzednich wyścigach notował odległe pozycje i narzekał na włoską maszynę, ma za sobą kolejny udany trening. Były mistrz świata popołudniowe ściganie w Jerez zakończył na czwartym miejscu.

Fatalnie spisał się za to Maverick Vinales. Hiszpan po przenosinach do Movistar Yamaha MotoGP przyzwyczaił kibiców do bardzo dobrej jazdy. Tymczasem w Jerez 22-latek nie wygrał ani jednej sesji treningowej. W sobotę zakończył on rywalizację z dopiero szesnastym rezultatem. Vinales był wolniejszy od Marqueza o 0.707 s.